Ethereum işlem ücretleri düştü

 Ethereum işlem ücretleri düştü

Ethereum işlem ücretleri DeFi (Merkeziyetsiz Finans) projeleriyle birlikte giderek artmıştı. Eylül ayında işlem ücretleri, Bitcoin işlem ücretlerini aşmıştı. DeFi projeleri popülerliğini yitirmeye başlayınca işlem ücretleri de yüzde 65 oranında düşüş yaşadı.

DeFi Projeleri Duruldu ve Ethereum İşlem Ücretleri Düştü

Glassnode verilerine göre ekim ayında işlem ücretlerine 57.5 milyon dolar ödeme yapıldı. Eylül ayında ise 166.4 milyon dolar ödeme yapılmıştı. DeFi projelerinin popülerliğini kaybetmesiyle birlikte işlem ücretleri verilerden de görüldüğü gibi yüzde 65 oranında bir düşüş yaşadı.

Ethereum İşlem Ücretleri Nasıl Artmıştı

Uniswap başta olmak üzere birçok DeFi projesi sebebiyle Ethereum işlem ücretleri artmıştı. Bunun temel sebebinin DeFi projelerinin Ethereum Blockchain ağı üzerinde faaliyet göstermesi olduğu biliniyor. Bu sebepten dolayı ağda işlem gerçekleştirmek için ödenen ücret artıyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, Coinbase Pro ismini verdiği borsasında Ethereum işlem ücretlerini kullanıcılara yansıtmaya başlamıştı. Normal zamanlarda kullanıcılardan işlem ücreti almayan Coinbase Pro artık işlem ücretleri uygulanmaya başlamıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir