Bitcoin işlem ücretleri azalırken Ethereum işlem ücretleri artıyor

 Bitcoin işlem ücretleri azalırken Ethereum işlem ücretleri artıyor

Bitcoin‘in yükselişe geçmesi ve 19 bin dolar üzerinde kalmasıyla birlikte başta Ethereum olmak üzere birçok kripto para fiyatı hareketlenmeye başladı. Bu fiyatlanma Ethereum işlem ücretlerinin artmasına sebep oldu. Bitcoin‘deki durgunluk Ethereum işlem ücretlerine doğrudan yansıdı.

Ethereum İşlem Ücretleri Artıyor: Bitcoin İşlem Ücretleri Düşüşte

Kasım ayının başlarında ortalama olarak 6.78 dolar olan Bitcoin işlem ücretleri şu günlerde ortalama 1.9 dolar seviyelerine kadar düştü. Bu düşüş Bitcoin’deki işlemlerin azaldığını gösteriyor. Bitcoin fiyatının yükselmesi ve Bitcoin’den altcoin’lere doğru bir hareketin başlaması sebebiyle başta Ethereum ve XRP olmak üzere birçok altcoin fiyatı yükselmeye başladı.

Ethereum‘a büyük ilgi gösteren kripto para yatırımcıları yaptığı alımlarla birlikte Ethereum’un 600 doları aşmasını sağladı. Ethereum’a olan talep arttıkça da işlem ücretleri artış göstermeye başladı. Kasım ayının başlarında ortalama olarak 0.64 dolar olan Ethereum işlem ücretleri şu günlerde 1.26 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bu yükseliş yüzde 97‘lik bir orana karşılık geliyor.

Bitinfocharts sitesinden alınmıştır.
Ethereum 2.0 Sözleşmesi İçin Gerekli Ethereum Toplandı

Ethereum 2.0 sözleşmesinin gerçekleşmesi için gerekli olan 524.288 Ethereum toplandı ve toplanan Ethereum 600 bini geçti. Ethereum 2.0 sözleşmesi 1 Aralık tarihinde gerçekleşecek. Ethereum 2.0 sözleşmesi Ethereum için bir dönüm noktası olacak. 1 Aralık‘tan bu yana Ethereum enerji verimliliği, daha fazla kapasite ve işlemlerin daha kısa sürede gerçekleşmesini sağlayacak. Normalde saniyede 15 işlem gerçekleştirebilen Ethereum, 2.0’a geçiş sağlandığında saniyede 2.000 işlem gerçekleştirilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir