Ethereum Berlin güncellemesi gerçekleştirildi

 Ethereum Berlin güncellemesi gerçekleştirildi

Ethereum, bir süredir ertelenen Berlin güncellemesini gerçekleştirdi. Ethereum 2.0 güncellemesinin bir adımı olan bu güncelleme, Ethereum Blokchain ağındaki ücretlerin düşmesini sağlayacak.

Ethereum Berlin Güncellemesi Detayları

Ethereum Blockchain ağının en olumsuz özelliklerinden birisi işlem ücretlerinin bir hayli yüksek olması. Gas olarak tabir edilen işlem ücretleri başta olmak üzere diğer olumsuz yanları ortadan kaldırmak için birtakım güncellemeler yapılıyor. Ethereum Berlin güncellemesi de bu güncellemelerden birisi.

Ethereum Berlin güncellemesi 12.440.000’ninci blokta gerçekleştirildi. Bu güncelleme ile toplamda 4 EIP (Ethereum Geliştirme Önerisi) uygulandı. Bunun dışında işlem ücretlerini belirleyen mekanizmada değişiklikler ve siber saldırıları önlemeye yönelik iyileştirmeler yapıldı.

Ethereum Berlin güncellemesi gerçekleştirildi

Ethereum İşlem Sayısı Rekor Kırmıştı!

2015 yılından bu yana aktif olan Ethereum Blockchain ağı 2017 yılındaki Bitcoin’in tüm zamanların rekorunu kırmasıyla birlikte daha da yoğun hale gelmişti. Bitcoin rekorunun ardından gelen Ethereum rekoru işlem sayısını arttırmıştı. O günlerden bu yana Bitcoin’in ardından en büyük ikinci kripto para olarak anılan Ethereum, kendini kanıtlamıştı.

Günlük 1 milyon işlemin gerçekleştiği Ethereum Blockchain ağında oluşturulduğunu günden bu yana totalde 1 milyardan fazla işlem gerçekleşmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir