Epic Games Store ücretsiz oyunlar ile kaç oyuncu kazandı?

Epic Games Store ücretsiz oyunlar

Epic Games Store ücretsiz oyunlar ile kaç oyuncu kazandı?

ABONE OL 

Epic Games Store ücretsiz oyunlar ile kaç oyuncu kazandı? Epic Games Store daha önce yaptığı açıklamalar ile beraber yaptıkları bu ücretsiz oyun dağıtımı ile birlikte Steam’inde büyüdüğünü dile getirmişti.

Grand Theft Auto V, Civilization VI, Borderlands: The Handsome Collection ve ARK: Survival Evolved gibi birçok oyunu ücretsiz olarak dağıtarak büyük bir kullanıcı kitlesi çekmişti.

Epic Games Store ücretsiz oyunlar ile kaç oyuncu kazandı?

Epic Games dağıttı bu oyunlar sayesinde aylık olarak 61 milyon tekil kullanıcıya ev sahipliği yaptı. Epic Games Steam’i tahtından etmeye çalıştı hatta yaklaştı.

Epic Store yaptığı bu etkinlikte ABD, Kanada, Japonya, Avustralya, Brezilya, Meksika, Arjantin, Şili, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, İspanya ve Rusya’nın da aralarında bulunduğu 21 ülkenin kullanıcısına odaklandı.

Steam’in aylık olarak 95 milyon tekil kullanıcıya ev sahipliği yaptığını biliyoruz ayrıca Steam anlık olarak 14 ila 20 milyon arasında tekil kullanıcıya hizmet verdi.

Epic Games Store ücretsiz oyunlar ile kaç oyuncu kazandı? Sorusunun cevabı ise aylık 61 milyon tekil kullanıcı ve anlık olarak 13 milyon kişiye hizmet verdi.

Okumadan Geçmemeniz Gerek Haber

Epic Games ücretsiz oyun dağıttıkça Steam de büyüyor

Haftalık ücretsiz oyun programı kapsamında büyük bir etkinlik düzenlemeyi planladıkları ve büyük oynadıklarını söyleyen Epic Games Store’dan Steve Allison, “2020’de tarihi bir oranda büyüme kat ediyoruz. Epic Games Store ortakları, oyunlarını satmak için oldukça büyük bir oyuncu kitlesine sahip ve diğer platformların aksine gelirin %70’ini değil %88’ini alıyor” dedi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir