En popüler Metaverse projeleri!

En popüler Metaverse projeleri

En popüler Metaverse projeleri!

ABONE OL 

Mark Zuckerberg’in Metaverse açıklamalarının hemen ardından Metaverse projeleri daha dikkatli ve detaylı araştırılmaya başlandı. Kripto para piyasasında var olan Metaverse projeleri de merak konusu oldu.

İşte En Popüler Metaverse Projeleri!

Kripto paraların her biri bir amaca yönelik ortaya çıkar ve geliştirilir. Bu kripto paralar arasında son 1 aydır Metaverse projeleri daha popüler hala geldi. Metaverse, sanal gerçeklik kullanılarak insanların fiziksel olarak değil zihinsel olarak varlıklarını bulundurdukları bir dünya olarak nitelendiriliyor. Peki en popüler Metaverse projeleri hangileri? İşte bu sorunun cevabına detaylarıyla beraber göz atacağız.

  • Axie Infinity (AXS)
  • Decentraland (MANA)
  • Sandbox (SAND)
  • Enjin Coin (ENJ)
Axie Infinity (AXS)
  • Axie Infinity (AXS)

İlk olarak Axie Infinity (AXS) projesine göz atalım. Pokemon benzeri bir oyun olarak geliştirilen ve bir Metaverse içerisinde yer alan dijital hayvanların yer aldığı bir oyun projesi. Dijital hayvanların her birinin birer NFT olduğunu da belirtmek gerekiyor. AXS isimli kripto paranın Axie Infinity oyunu oynamak isteyen oyuncular tarafından satın alınması gerekiyor.

Decentraland (MANA)
  • Decentraland (MANA)

Kullanıcıların kendi içerik ve uygulamalar oluşturmalarına yarayan bir platform olan Decentraland, bir Metaverse platformudur. Bu platform sayesinde kullanıcılar oluşturulmuş sanal dünyalarda arazi alıp satabilme ve gezebilme imkanı buluyor.

Sandbox (SAND)
  • Sandbox (SAND)

Bir oyun platformu olarak ortaya çıkan Sandbox, kullanıcıların kendi oyun dünyalarını oluşturmalarını sağlıyor. Bu da zaten bir Metaverse oluşturma platformu olduğu anlamına geliyor. Ayrıca bu oyun dünyalarında kullanıcılar oluşturduğu içerikler sayesinde gelir de elde edebiliyor.

Enjin Coin (ENJ)
  • Enjin Coin (ENJ)

Oyun platformlarında kullanılan bir para birimi olan Enjin, oyun geliştiricileri tarafından yakından takip ediliyor. Ayrıca oluşturulan sanal dünyaların para birimi olarak da kullanılması imkanını geliştiricilere veriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.