En büyük 10 kripto para – 6 Eylül 2020

 En büyük 10 kripto para – 6 Eylül 2020

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 6 Eylül 2020)

Bitcoin 11.220 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.4 azalarak %57.9’a geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 25 milyar dolar azalarak 189 milyar dolara seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 41 milyar dolar azalarak 326 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan OKEx’in CEO’su: Jay Hao, kripto para yatırımcılarını uyardı. Kripto para sektöründe DeFi (Merkeziyetsiz Finans) projelerinin birçok kişiye çok fazla para kaybettireceğini belirtti.
  • Kripto para yatırımcılarının yatırımları ile kullandıkları uygulamalara bir hayli dikkat etmeleri gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde bir Bitcoin yatırımcısı indirdiği uygulamanın kurbanı oldu ve 1.400 Bitcoin kaybetti.
  • Coinmarketcap zor günler yaşıyor. Binance tarafından satın alındıktan sonra üst yöneticilerin istifasıyla şirket zor duruma düştü. CEO Carylyne Chan‘in ile birlikte üst düzey yöneticiler arasında yer alan Jeremy Seow ve Spencer Yang‘da istifa etti.
  • DeFi (Merkeziyetsiz Finans) projelerinden olan YFI kısa sürede Bitcoin’in fiyatını geçerek yeni rekorlar kırmıştı. 30 bin adet arza sahip olan YFI, düşük arz sebebiyle bir hayli yükseldi. Bitcoin’i geride bırakan YFI, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin‘in de dikkatini çekti. Buterin YFI hakkında şunları söyledi:

“Şahsen daha sürdürebilir bir hale gelene gelene kadar Yearn.finance’dan tamamen uzak duruyorum. Ancak ben çok zeki bir zihin değilim. Mevcut piyasadaki birçok proje bana korku veriyor. Sözleşmeleri nasıl değiştirecekleri, kendi risklerini nasıl yönetecekleri konusunda bir çok belirsizlik var.”

  • DeFi (Merkeziyetsiz Finans) projeleri giderek büyüyor. Son 1 ayda oldukça öne çıkan DeFi projeleri normal kripto paralara göre daha fazla ilgi çekiyor. Kısa sürede fiyatlarının yükselmesi sebebiyle yatırımcıların ilgisini çekiyor.
  • DeFi (Merkeziyetsiz Finans) projelerinin kısa sürede yüksek fiyatlara ulaştığı gibi kısa sürede fiyat düşüşleri de yaşıyor. HotdogSwap isimli DeFi projesi 4 bin dolarlara kadar yükseldi ancak sert bir düşüşle 0.0176 dolara geriledi.
  • Brezilya dijital parasını geliştirmeye başladı. Brezilya Merkez Bankası Banco Central Başkanı Roberto Campos Neto 2020’ye kadar Brezilya dijital parasının geliştirilmiş olacağını açıkladı. Ağustos ayında dijital paraları araştırmak amacıyla bir komisyon oluşturmuştu. Başkan Roberto Campos Neto, Brezilya’nın dijitalleşme konusundaki hızlı adımları sonucunda çalışmaların 2022’ye kadar tamamlanması bekliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir