Bitcoin’e neler oluyor?

 Bitcoin’e neler oluyor?

Lider kripto para birimi son bir hafta içerisinde bir hayli yüksek düşüşlere maruz kaldı. 12 bin dolar seviyelerinden düşerek 10 bin doların altını test eden Bitcoin yeniden 10 bin doların üzerine çıktı.

Neler Oluyor?

Kripto para piyasasının amiral gemisi olan Bitcoin son bir haftada sert düşüşlere sahne oldu. 12 bin doların üzerine çıkması beklenen Bitcoin düşerek 10.200 dolar seviyelerine geldi. Ancak bu seviyelere gelirken altcoinlerin adeta canını çıkaran lider kripto para birimi, kan kaybı yaşadı.

Kripto para piyasası geçtiğimiz haftayla kıyaslandığında 42 milyar dolarlık bir hacim kaybı yaşadı. Bu kaybın 25 milyar dolarını Bitcoin yaşadı. Altcoinler ise neredeyse yarı fiyatına düştü.

Bitcoin Yükselecek Mi?

Ünlü analist Şant Manukyan Bitcoin’in yükseliş trendine girebilmesi için öncelikle 10.800 dolar barajını aşması gerektiğini belirtti. Eğer bu seviye aşılmazsa kararsızlığın devam edeceğini ve satışların devam edebileceğini de açıklamalarına ekledi.

Kripto para piyasasında diğer kripto paraların Bitcoin’in hareketlerine olan bağlılığı bilinirken DeFi (Merkeziyetsiz Finans) projelerinin bazıları Bitcoin’den bağımsız hareket ettiği dikkat çekti. Günün sonunda ise Bitcoin ile birlikte diğer kripto paraların da aynı şekilde sert satışlara maruz kalarak düştüğü gözlemlendi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir