En büyük 10 kripto para – 5 Temmuz 2020

 En büyük 10 kripto para – 5 Temmuz 2020

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 5 Temmuz 2020)

Bitcoin şu an 9027 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.6 azalarak %64.3’e geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 1 milyar dolar azalarak 166 milyar dolara geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi ise sabit kalarak 258 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • PlusToken tarafından çalınan 533.820 Ethereum, binlerce farklı hesap kullanılarak kripto para borsalarına aktarılarak satılmaya çalışıyor. Kripto para borsalarının bu tarz olaylara karşı dolandırıcıların cüzdanlarını kara listeye aldığı biliniyor. Kara listedeki hesaplar sebebiyle yeni hesaplar açarak çalınan Ethereum‘ları kripto para borsalarına göndererek satmaya çalışıyorlar.
  • Ülkemizde kripto paralara olan ilgi giderek artarken dolandırıcılar da bu ilgiyi kötüye kullanmaya devam ediyor. Aydın‘da yaşayan M.C. isimli bir kişi Bitcoin yatırımlarından kâr vadederek yüz binlerce Türk Lirası dolandırdı. Bu olayın ardından akıllara yine Bitcoin üzerinden dolandırıcılık yapan Bitcoin Safiye lakaplı dolandırıcı geldi.
  • Bitcoin talebi her geçen gün artıyor. Yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkan istatistiklere göre Bitcoin alımları artış gösteriyor. Bu alımlar aynı şekilde devam edecek olursa Bitcoin madencilere bu talebe yetişemeyecek.
  • Litvanya önemi her geçen gün artan kripto para ve Blockchain teknolojilerine yatırım yapmaya başladı. Ülke olarak kendi kripto parasını üretmek için çalışmalara başlayan Litvanya, LBCOIN ismi verilen kripto parayı üretti. LBCOIN 9 Temmuz’da ön satışa açılacak.
  • Arjantin artan enflasyon sonucu ulusal paranın değer kaybıyla yaşıyor. Ülkedeki en küçük para birimi olan 1 centavo (Arjantin’in 1 kuruşu), Bitcoin’in en küçük değeri 1 satoshi ile eşitlendi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir