Bitcoin madencilik şirketleri Bitcoin’den daha fazla kazandırıyor

 Bitcoin madencilik şirketleri Bitcoin’den daha fazla kazandırıyor

Bitcoin üretimini sağlayan, transferler ve ağ güvenliği için son derece önemli olan Bitcoin madencilik şirketleri giderek kurumsallaşıyor. Bazı Bitcoin madencilik şirketleri işlem gördüğü ulusal ve global borsalarda Bitcoin’den daha fazla kazandırdı.

Bitcoin Madencilik Şirketleri Kazandırıyor

New York’ta faaliyet gösteren Nasdaq‘ta işlem gören Riot Blockchain isimli madencilik şirketinin hisse fiyatı 1.20 dolardan 2.30 dolara yükseldi. Yıl başından bu yana Bitcoin ile kıyaslandığında daha fazla getiri sağlayan madencilik şirketleri bu sayede daha fazla yatırım alıyorlar.

Bitcoin Madencilik Şirketleri

Oklahoma şehrinde faaliyet gösteren Riot Blockchain şirketi; Bitcoin, Bitcoin Cash ve Litecoin madenciliği gerçekleştiriyor. Yalnızca Riot Blockchain şirketi değil yine aynı faaliyetleri gösteren Kanada merkezli Hive Blockchain şirketi de aynı şekilde yatırımcılarına yüksek getiri sağladı. Hive Blockchain şirketi 0.09 Kanada doları fiyatından 0.30 Kanada dolarına yükseldi. Bu sayede yatırımcılarına %230 getiri sağladı.

Kâr getirisi sağlayan şirketlerin yanında zarar ettiren şirketlerde yer alıyor. Canaan isimli madencilik şirketi 6 dolar fiyatından %70 düşüş yaşayarak 1.82 dolara geriledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir