En büyük 10 kripto para – 1 Mayıs (VİDEO)

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 1 Mayıs (VİDEO)

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 1 Mayıs 2022)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 37.795 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %1.1 artarak %42.1 seviyesine yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki değeri 34 milyar dolar azalarak 722 milyar dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 137 milyar dolar azalarak 1 trilyon 710 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap adresinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Bazı yatırımcıların da Shiba Inu yakımı yaptıkları biliniyor. Shiba Inu resmi Twitter hesabından yapılan açıklama ile Shiba Inu yakımı için teşvik platformu duyuruldu.
  • Birkaç gündür Orta Afrika Cumhuriyeti‘nin Bitcoin‘i resmi para birimi ilan edeceği konuşuluyordu. Neredeyse tüm dünyada ses getiren bu iddiaların ardından Agence France-Presse tarafından bir haber yapıldı ve Bitcoin’in resmi para birimi ilan edildiği ifade edildi.
  • DeFi projelerinin siber saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Deus Finance, Flaş Kredi saldırısına maruz kaldı. Siber saldırganlar bu yöntemi kullanarak 13.4 milyon dolarlık varlığı ele geçirdi.
  • Roger Ver, Bitcoin’in ilk yatırımcılarından birisi olarak biliniyor. Açıklamalarına bu sebepten dolayı daha fazla ilgi gösteriliyor. Roger Ver yaptığı açıklamasında tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ver‘e göre Dogecoin, Bitcoin‘den daha ucuz ve daha güvenli.
  • Ukrayna ve Rusya arasındaki savaş sürerken Binance‘den Rusya’ya yönelik bir yaptırım daha geldi. Bu yaptırım kararına göre Binance kullanan Rus hükümet yetkililerinin hesapları kapatıldı.
  • Kripto paralara olan olumsuz tavrıyla tüm dünyadan tepki gören Çin, Merkez Bankası (PBoC) tarafından geliştirilen Dijital Yuan’ı vatandaşlarına dağıtmaya devam ediyor. Airdrop yöntemiyle Shenzhen’in Futian bölgesindeki vatandaşlara 15 milyon yuan (2.3 milyon dolar) dağıtılacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir