En büyük 10 kripto para – 3 Ocak 2021 (VİDEO)

 En büyük 10 kripto para – 3 Ocak 2021 (VİDEO)

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 3 Ocak 2021)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 33.369 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %1.1 artarak %70.9’a yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 111 milyar dolar artarak 626 milyar dolara seviyelerine yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 159 milyar dolar artarak 885 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

coinmarketcap
En büyük 10 kripto para – Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • Chiliz isimli kripto para şirketinin projesi olan Socios ile kripto para sektörüne giriş yapan taraftar token’ların hacmi 225 milyon doları aştı. Dünyanın en büyü futbol kulüpleri ile anlaşan Socios giderek popülerleşiyor.
 • Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple‘a lisanssız menkul kıymet satışı yaptığı gerekçesiyle dava açmıştı. Bu dava haberinin ardından birçok kripto para borsası XRP’yi delist etmişti. Son olarak Coinbase XRP işlemlerini askıya almayı planladıklarını açıkladı.
 • İsviçre merkezli kripto para varlık fonu 21Shares, SEC kararı sebebiyle XRP‘yi delist eden şirketler arasına katıldı.
 • Bitcoin transferlerinin ve üretiminin gerçekleşmesini sağlayan Bitcoin madenciliği gelirleri 2020 yılının en üst seviyelerine ulaştı. Bitcoin madenciliğinde saniyede gerçekleşen işlem gücü başına ücretlendirme yapılıyor. Bu ücret işlem gücü başına günlük 0.19 dolara kadar yükseldi.
 • Bittrex XRP’yi alınan kararların ardından liste dışı bırakıyor.
 • Coinbase tarafından da askıya alınan işlemlerin ardından Coinbase borsasına dava açıldığı ortaya çıktı. Kaliforniya Yerel Mahkemesi’nde Coinbase borsasına dava açıldı. Bu davanın gerekçesi olarak ise XRP’nin satışına imkan vermek ve komisyon geliri elde ederek eyaletin haksız rekabet yasalarını ihlal ettiği gösterildi.
 • Binance US XRP’yi delist etme kararını açıkladı.
 • ABD vatandaşları kripto paralarını bildirmesi gerekiyor. Yurt dışındaki kripto para borsalarında yer alan 10 bin dolar ve üzeri varlıkların FinCEN’e bildirilmesi gerektiği açıklandı. Bu gelişme ile birlikte ABD hükümetinin kripto para varlıklarına yatırım yapan vatandaşlarını kontrol altına almak istediği iddia ediliyor.
 • Kripto para yatırım fonu Grayscale yaptığı son açıklama ile toplamda fonun 20.2 milyar dolar büyüklüğe ulaştı.
 • Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan ABD merkezli Bittrex, XRP’nin ardından XMR, DASH ve ZEC isimli gizlilik esaslı kripto paraları 15 Ocak 2021 tarihinde delist edecek.
 • Lider kripto para birimi 30 bin dolara ilerlerken piyasa değeri de dünya devi şirketleri geçmeye devam ediyor. Şu an 554 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Bitcoin, piyasa değeri 545 milyar dolar olan Alibaba‘yı geçti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir