En büyük 10 kripto para – 28 Şubat 2021 (VİDEO)

 En büyük 10 kripto para – 28 Şubat 2021 (VİDEO)

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 28 Şubat 2021)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 45.225 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.1 artarak %61.3’e yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 213 milyar dolar azalarak 839 milyar dolara seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 359 milyar dolar azalarak 1 trilyon 362 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

En büyük 10 kripto para – Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • Kripto para projeleri ilklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Primitive Finance isimli DeFi projesi siber saldırıdan kurtulmak amacıyla kendi kendini hackledi. Akıllı sözleşmede ortaya çıkan bir açık, teknik ekip tarafından onarılamadı. Akıllı sözleşmeyi askıya da alamayan ekip, şirketin varlıklarını korumak için akıllı sözleşmeyi hackledi ve varlıkların yüzde 98‘ini kurtardığını açıkladı.
 • ABD’nin yeni Hazine Bakanı Janet Yellen katıldığı DealBook zirvesinde Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarda Bitcoin’in işlem yapmak için çok verimsiz olduğunu ve Bitcoin’in çok spekülatif olduğunu ifade etti.
 • Bitcoin ile bağış haberleri artış göstermeye başladı. Bu haberler arasında en çok ses getireni ise Cape Cod Healthcare isimli hastaneye yapılan 800 bin dolar değerindeki Bitcoin bağışı oldu.
 • MoneyGram ile Ripple 2 yıl önce iş birliği anlaşması imzalamış ve transferin Ripple Blockchain ağında gerçekleştirilmesine karar verilmişti. 2020 yılına kadar aktif bir şekilde süren ortaklık Ripple şirketinin SEC ile davalık olmasının ardından pazar geliştirme ücretini almayacağını açıkladı.
 • Tesla, Bitcoin alımını açıkladığında Bitcoin 38 bin dolardı. Haberin ortaya çıkmasıyla birlikte fiyat kısa süre içerisinde 44 bin dolara kadar yükseldi ve ardından tüm zamanların rekoru 58 bin 330 dolar seviyeleri görülmüştü. Böylesine hareketli bir piyasada yatırımcıların son derece dikkatli olmaları gerektiğini belirten Bill Gates: ”Elon kadar paranız yoksa dikkatli olun.”
 • New York Başsavcılığı tarafından yapılan Bitfinex ve Tether arasındaki davanın uzlaşmayla sonuçlandığını, her iki tarafında 18.5 milyon dolar ödeme yapacağını ve yine her iki şirketinde New York’ta yürütülen faaliyetlerinin sonlandırıldığını açıkladı.
 • Twitter kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey‘in sahip olduğu Square şirketi 170 milyon dolar değerinde 3.318 Bitcoin satın aldı!
 • Socios tarafından üretilen ve ön satışı gerçekleştirilen Milan token (ACM) Binance‘de listelendi.
 • MicroStrategy, 1 milyar 26 milyon dolar ödeme yaparak ortalama 52.765 dolarlık ücretle 19.452 Bitcoin satın aldı.
 • Warren Buffet‘ın iş ortağı Charlie Munger, Bitcoin‘i dijital altın olarak nitelendirdi.
 • FED, geliştirilen Dijital Dolar‘ın halkın ihtiyaçlarını tam olarak karşılaşması için tüm unsurları (coğrafya, yaş, cinsiyet, ödeme alışkanlıkları) göz önünde bulunduruyor. Teknik zorlukları aşmak için daha fazla çalıştıklarını belirten FED Başkanı Jerome Powell, bu yılın önemli olduğunu vurguladı.
 • JPMorgan analistleri Bitcoin‘i portföyüne eklemek isteyen yatırımcılara yüzde 1 detayı verdi. Bu detaya göre bir yatırım sepeti oluşturan yatırımcılar sahip oldukları paranın yüzde 1‘i ile Bitcoin alabilir.
 • Kripto para yatırım fonu Grayscale resmi internet sitesinde yaptığı açıklama ile 23 altcoin projesinin incelediklerini belirtti.
 • Cardano (ADA) en büyük 3. kripto para oldu.
 • Joe Biden‘ın Başkan seçilmesiyle birlikte verdiği ilk kararlardan birisi 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketi olmuştu. Korona virüsü sebebiyle oluşan maddi hasarları onarmak için planlanan bu teşvik paketi ilk olarak ABD Temsilciler Meclisi‘nde onaylandı ve ABD Senatosu‘na gönderildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir