11 yıllık hareketsiz Bitcoin’ler transfer edildi

hareketsiz Bitcoin

11 yıllık hareketsiz Bitcoin’ler transfer edildi

ABONE OL 

Lider kripto para birimi yaklaşık 4 yıldır bir hayli popüler. Ancak daha önceden Bitcoin alıp satmış olan kişilerde bulunuyordu. Bu kişilerin bir kısmı sürekli aktifken bir kısmı da uzun süredir Bitcoin’lerini hareket ettirmeyecek kadar pasif durumdaydı. İşte bu pasif yatırımcılardan biri 11 yıldır hareketsiz olan Bitcoin‘lerini transfer etti.

Hareketsiz Bitcoin’ler Transfer Edildi

11 yıl önce Bitcoin madenciliği yapılarak elde edilen 50 Bitcoin, 11 yılın ardından ilk kez hareket etti. Cüzdan sahibinin eskiden Bitcoin madenciliği ile elde ettiği bu Bitcoin’ler o günlerde pek fazla değerli olmasa da bugün 2.2 milyon dolar değerinde.

Bitcoin rekoru
11 yıllık hareketsiz Bitcoin’ler transfer edildi

JPMorgan Analistlerinden Bitcoin Hakkında Yeni Bir Fikir!

JPMorgan analistleri son dönemlerde kripto para ile ilgili analizler yaparak kripto para yatırımcılarını bilgilendiriyor. Son yapılan analize göre JPMorgan, Bitcoin‘i portföyüne eklemek isteyen yatırımcılara yüzde 1 detayı verdi. Bu detaya göre bir yatırım sepeti oluşturan yatırımcılar sahip oldukları paranın yüzde 1‘i ile Bitcoin alabilir.

”Çok varlıklı bir portföyde yatırımcılar, portföyün genel riske göre ayarlanmış kazancı elde etmek için kripto para birimlerini de portföylerinin yüzde 1’ine ekleyebilirler.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir