En büyük 10 kripto para – 28 Mart 2021

 En büyük 10 kripto para – 28 Mart 2021

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 28 Mart 2021)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 56.370 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %1 azalarak %59.4’e geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 20 milyar dolar azalarak 1 trilyon 52 milyar dolara seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 5 milyar dolar azalarak 1 trilyon 772 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

En büyük 10 kripto para – Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • Taraftar token toplam hacmi 360 milyon doları aştı.
 • Galatasaray Sorare oyununa katıldı. Global fantezi futbol oyunu Sorare, dünya çapında 60 bin kullanıcıya sahip. Her geçen ay kullanıcı sayısı değişen oyun, futbolcu kartları satın alıp satabilme ve oyun içerisinde futbolcu kartlarını takas edebilme imkanı oyunculara sunuyor. Dünyada Real Madrid, Bayern Münih ve Liverpool gibi dünya devi kulüplerin de dahil olduğu oyuna Galatasaray’dan önce Fenerbahçe dahil olmuştu.
 • Google Trends, belirli zaman aralıklarına özel aranma hacimlerini kullanıcılarla paylaşıyor. Bu veriler de bizlere birçok konuda fikir veriyor. Geçtiğimiz eylül ayında aranma hacmi rekor kıran Uniswap yeniden aranma rekorları kırıyor. Geçtiğimiz eylül ayında 100 üzerinden 100 oranına sahip olan Uniswap aranma hacmi şu an da 100 üzerinde 87 olarak kayıtlara geçti.
 • Brave tarafından geliştirilen Basic Attention Token (BAT), Wrapped BAT (WBAT) ismiyle Binance Smart Chain‘e entegre edildi.
 • Elon Musk bugün Twitter hesabından bir açıklama yaptı ve Bitcoin ile Tesla araçlarının alınabileceğini ifade etti.
 • Kanada’nın ardından Brezilya’da da Bitcoin ETF’si kabul edilmişti. Latin Amerika’nın ilk Bitcoin ETF’si olarak kayıtlara geçen QR Capital Bitcoin ETF’sinin ilk hedefi 90 milyon dolarlık yatırım toplamak. Özellikle enflasyon oranının yüksek olduğu ülkelerde daha fazla talep gören Bitcoin’in, Brezilya’da da kurumsal olarak ilgi görmesi bekleniyor.
 • Bitci taraftar token üretmek için spor kulüpleri ile anlaşmaya devam ediyor. Daha önce Karşıyaka SK, Eskişehirspor, Rangers FC, Real Betis ve Türkiye Basketbol Milli Takımı ile anlaşan Bitci son olarak Formula 1 takımı McLaren ile resmi anlaşma imzaladı ve taraftar token’ının üretileceğini açıkladı.
 • Chainlink, sunduğu Oracle hizmeti ile Blockchain ağları arasındaki entegrasyonu sağlıyor. Bu iş birliğinin ardından Filecoin Web 3.0 altyapısına sahip olacak. Filecoin sunmuş olduğu depolama ağı hizmetini artık otomatik bir şekilde gerçekleştirebilecek ve diğer Blockchain ağlarına erişebilir bir yapıda olacak.
 • NFT popülerliği giderek artıyor. Ülkemizdeki sanatçılar tarafından da kullanılmaya başlanılan NFT’lere bir yenisini Bensu Soral ekledi. Oyunculuğunun yanı sıra karakalem çalışmaları da yapan Soral, çalışmalarını OpenSea platformuna yükledi. Açık arttırma yöntemiyle satışa sunulan ‘RIP Black Mamba‘ isimli çalışmaya 2.4 Ethereum yani 3 bin 850 dolar ödeme yapılarak satın alındı.
 • Holochain kullanmış olduğu Blockchain ağını geliştirmek için ABD’den patent aldı.
 • BNB Paribas’ın CEO’su John Egan, Bloomberg röportajında NFT’lerden bahsetti. NFT‘lere yatırım yapmayı kumar olarak nitelendiren Egan, NFT’lerin sanal dünyadaki en riskli varlık grubu olduğunu ifade etti.
 • New York Times köşe yazarlarından Kevin Roose tarafından hazırlanan ‘Bunu Blockchain üzerinden satın alın’ isimli yazı NFT’ye dönüştürüldü ve satışa sunuldu. Oluşturulan bu NFT, 350 Ethereum (569 bin dolar) karşılığında satıldı. Satışın gerçekleştiği sıralarda 350 Ethereum, 560 bin dolara tekabül ediyordu.
 • Çin Merkez Bankası (PBoC) tarafından geliştirilen Dijital Yuan’ın başvuruları Çin’in iki eyaletinde başladı. Pekin ve Şangay‘da yaşayan kişiler belirlenen 6 bankadan Dijital Yuan cüzdanı başvurusu yapabilecek.
 • Birçok sanatçının ilgisini çeken bu durum, NFT satışlarının artmasını sağlıyor. Son olarak Kanadalı söz yazarı ve şarkısı The Weeknd, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile bir şarkıyı NFT olarak sunulacağını belirtti. 14.4 milyon takipçisi bulunan pop yıldızı, NFT’nin daha da bilinir hale gelmesini de bu sayede sağlamış oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir