EOS kurucusu Daniel Larimer: Bitcoin ve Ethereum kullanılamaz

 EOS kurucusu Daniel Larimer: Bitcoin ve Ethereum kullanılamaz

Block.one şirketi tarafından geliştirilen EOS isimli kripto paranın kurucu ortaklarından olan ve EOS CTO görevinden yakın zamanda istifa ederek ayrılan Daniel Larimer, yaptığı açıklamalar ile ses getirdi. Larimer, açıklamalarında Bitcoin ve Ethereum’a yüklendi.

”Bitcoin ve Ethereum kullanılamaz”

Daniel Larimer, yaptığı açıklamada Bitcoin için ”küçük işlemlerle kullanılamaz” ifadesini kullandı. Bitcoin’in yalnızca büyük transferler için uygun olduğunu ve 500 doların altındaki işlemler için verimsiz olduğunu belirtti. Özellikle işlem ücretlerinden bahseden Larimer, Ethereum için de aynı ifadeleri kullandı.

Her iki kripto para biriminin depolama amacıyla kullanılabileceğini belirten Daniel Larimer, günlük hayatta bu iki kripto para biriminin kullanılamayacağını ifade etti. Bunların aksine EOS’un para birimi olarak kullanılabileceğini ifade etti.

Ancak EOS ve EOS Blockchain ağında yer alan CPU sorunu yaklaşık 1.5 yıldır sürüyor. EOS fiyatının uzun bir süredir sabit kalmasının sebebi bu olarak görünüyor.

Daniel Larimer

Daniel Larimer İstifa Etti

EOS kurucularından Daniel Larimer görevinden istifa etti. Aynı zamanda EOS şirketin teknolojiden sorumlu yönetici olan Larimer, istifa sebebine açıklamasında yer vermedi. Daha önce Bitshares ve Steem projelerinin kurucu ekibinde yer alan Larimer, yeniden bir proje geliştirmek istediğini de belirtti.

Block.one resmi Twitter hesabından paylaşılan ayrılık mesajına EOS CEO’su Brendan Blumer şu ifadeleri kullandı:

”İnsanların gittiğini görmek her zaman üzücü ancak büyüyen ekiplerimiz ve önümüzdeki yol için her zamanki kadar heyecanlıyım. Değişimle birlikte fırsat gelir!”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir