En büyük 10 kripto para – 27 Eylül 2020

 En büyük 10 kripto para – 27 Eylül 2020

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 27 Eylül 2020)

Bitcoin 10.640 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.4 artarak %57.8’e yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 6 milyar dolar azalarak 196 milyar dolara seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 12 milyar dolar azalarak 341 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • MicroStrategy geçtiğimiz hafta 250 milyon dolar değerinde Bitcoin satın almıştı. Bu yatırımın ardından 175 milyon dolarlık Bitcoin alımı gerçekleştirdi. Bitcoin düşüş göstermesi halinde 30-50 milyon dolarlık daha Bitcoin alacaklarını açıklayan şirket dikkatleri üzerine çekiyor.
  • Espri amaçlı geliştirilen Meme token kısa sürede Poloniex isimli kripto para borsasında listelendi. 10 dolar gibi bir fiyattan 2 bin dolara kadar yükselen Meme bir espriden ibaret olmadığını kanıtladı. Toplamda 27.999 adet arza sahip olan kripto para, ücretsiz bir şekilde dağıtımı yapıldığında (Airdrop) toplayan yatırımcıları zengin olmasını sağladı.
  • Büyük transferler her zaman olduğu gibi gerçekleşmeye devam ediyor. Bu transferi gerçekleştiren isim ise Ripple kurucusu Chris Larsen. Larsen, yaptığı açıklamada 500 milyon XRPı (yaklaşık 116 milyon dolar) New York Digital Investments Group’a transfer ettiğini duyurdu.
  • Chiliz isimli kripto para şirketi ile çalışan futbol kulüplerine bir yenisi daha eklendi. Dünya üzerinde sayılı kulüplerle iş birliği yapan şirket, Trabzonspor kripto parasını üretti. Satışa çıkan token’lar 5 dakikada tükendi.
  • İlk defa 2014 yılında Bitcoin’e yatırım yaptığını açıklayan ünlü milyarder Bitcoin’i 632 dolardan aldığını belirtmişti. Tim Draper Bitcoin’in dışında XRP, XTZ, Bitcoin Cash ve Aragon (ANT) satın aldığını açıkladı. ANT isimli kripto paraya 1 milyon dolarlık yatırım yaptığını ifade eden milyarder toplam arzın %2.52‘sine sahip.
  • Venezuela hükümeti, kripto para üretmek için gereken donanımın, donanımı üreten üreticilerinin, kripto para üretimi gerçekleştiren kuruluşların ve kripto para donanımlarını ithal eden kişi veya kurumların denetime tabii olacağı çıkan yasayla kesinleştirmiş oldu.
  • Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası FED, doların dijitalleşmesi konusunda araştırmalarını anlattı. Birçok devletin benimsediği ulusal paraların dijitalleştirilmesi konusunda ABD’nin de çalışmalarının bulunduğu kesinleşmiş oldu.
  • Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan KuCoin hacklendi. Dün gece saatlerinde açıklama yapan borsa, “Bitcoin, ERC-20 ve KuCoin’in sıcak cüzdanlarındaki diğer token’ların borsadan aktarıldığını” bildirdi.
  • Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Çin merkezli Binance‘in internet sitesi Rusya’da kara listeye alındı.
  • Merkeziyetsiz Finans (DeFi) büyümeye devam ediyor. 10 milyar doları aşan DeFi dikkatleri üzerine çekmeyi yine başardı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir