En büyük 10 kripto para – 19 Nisan 2020

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 19 Nisan 2020

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 19 Nisan 2020)

Bitcoin şu an 7177 dolar fiyatıyla alıcı buluyor. Bitcoin bu hafta yukarı yönlü bir hareket sergiledi. Bitcoin dominasyonu ise %1.7 azalarak %63.4‘e geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 8 milyar dolar artarak 132 milyar dolara yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi ise 17 milyar dolar artarak 208 milyar dolara yükseldi. Geçtiğimiz haftaya göre piyasaya sıcak para girişinin fiyata ve hacme doğrudan etki ettiği görünüyor.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Bitcoin belirli aralıklarda yükselip düşerken Bitcoin transferleri de ardı ardına gerçekleşiyor. Bitcoin transferlerinin gerçekleşmesi çok normal ancak çok yüksek değerdeki Bitcoin’lerin transferinde artış gözlendi. Son olarak 1.1 milyar dolar değerinde Bitcoin, bir hesaptan başka bir hesaba transfer edildi.
  • Çin’in dijital para birimini test etmeye başlıyor. Korona virüs sebebiyle bir süre aksayan çalışmalar, Çin’in büyük ölçüde Korona virüsünün önüne geçmesiyle yeniden devam etmeye başladı. Çin bu konuda 4 adet pilot şehir seçti. Bu şehirler sırasıyla Shenzhen, Suzhou, Chengdu ve Xiongan olarak açıklandı.
  • Google Chrome üzerinden hırsızlık yapan 49 uzantı Ledger, Trezor ve KeepKey gibi donanım cüzdanı üretici firmaları hedef alıyordu. Ayrıca MyEtherWallet, Metamask, Jaxx, Exodus ve Electrum gibi cüzdan hizmeti veren yazılımlar üzerinden de hırsızlık yapmaya çalıştıkları ortaya çıktı.
  • Dünyanın en büyük kripto paraları arasında yer alan KuCoin‘in internet sitesine Singapur Mahkemesi tarafından erişim engeli getirildi. Alınan bu karar kripto para piyasası için şok etkisi yarattı. Dünya çapında 5 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan KuCoin’in karar hakkında ne gibi bir tavır sergileyeceği henüz belirsizliğini koruyor.
  • Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, kendi kripto parası olan BNB yakma işlemi (tamamen ortadan kaldırma) tamamladı. 11. kez gerçekleştirilen yakma işleminde 52 milyon dolar değerinde BNB yakıldı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Kripto para serimiz;

En büyük 10 kripto para – 29 Mart 2020

En büyük 10 kripto para – 22 Mart 2020

En büyük 10 kripto para – 15 Mart 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.