En büyük 10 kripto para – 1 Kasım 2020 (VİDEO)

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 1 Kasım 2020 (VİDEO)

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 1 Kasım 2020)

Bitcoin 13.700 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %2.6 artarak %63.6’ya yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 14 milyar dolar artarak 254 milyar dolara seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 5 milyar dolar artarak 399 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • Yine bir DeFi projesi yine bir siber saldırı haberi. Harvest Finance isimli Merkeziyetsiz Finans (DeFi) projesi siber saldırıya maruz kaldı. 24 milyon dolar değerinde bir zararın olduğunu açıklayan Harvest Finance siber saldırıyı gerçekleştiren saldırganı bulana 100 bin dolar ödeme yapacağını açıkladı.
 • Yerli kripto para borsalarından olan Paribu, kripto parayla ödeme imkanı sunan Paribu Card‘ı kullanıma sunacaklarını açıkladı. Paribu CEO’su Yasin Oral tarafından yapılan açıklamalarla ortaya çıkan Paribu Card 200 ülkede kullanılabilecek.
 • Lider kripto para birimi Bitcoin‘in bugüne kadar ki en büyük transferi yaklaşık birkaç saat önce gerçekleştirildi. Bu transfer toplamda 88.857 Bitcoin büyüklüğünde ve 1.15 milyar dolar değerinde. Bu transfer için yalnızca 3.54 dolar işlem ücreti ödendi.
 • Lider kripto para birimi Bitcoin son aylarda kurumsal alımlarla birlikte 13 bin dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bitcoin fiyatının yükselmesiyle birlikte içerisinde 1 milyon dolardan daha fazla değere sahip olan cüzdan sayısı 20 bini aştı.
 • Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, Korona virüsü sebebiyle ülkemize tıbbi yardımda bulunmuştu. Bu yardım sebebiyle Sağlık Bakanlığı Binance borsasına yayınlanan bir yazı ile teşekkür etti.
 • Bitci isimli yerli kripto para borsasıyla anlaşma yapan Karşıyaka Spor Kulübü, kripto parası olan kulüpler arasına ismini yazdırmaya hazırlanıyor. Karşıyaka Token isimli kripto parayı satın alan taraftarlar BitciPay sayesinde alışverişlerde kripto paralarını kullanabilecekler.
 • Donald Trump’ın seçim kampanyalarını yürüten internet sitesi hacklendi. Kampanya metnini  ”FBI bu siteye el koyulmuştur” olarak değiştiren hackerlar XMR (Monero) isimli kripto para cüzdan adresi paylaşarak bağış toplamaya başladı.
 • MicroStrategy CEO’su Michael Saylor yaptığı açıklamada 17.732 Bitcoin‘i bulunduğunu açıkladı. Şirketten ayrı olarak kişisel olarak da Bitcoin satın alan Saylor yaklaşık olarak 235 milyon dolar değerinde Bitcoin’e sahip. Saylor, sahip olduğu Bitcoin’leri ortalama olarak 9.882 dolar fiyatla aldığını da açıklamalarında belirtti.
 • Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance CEO’su Changpeng Zhao altcoin’ler hakkında yaptığı açıklama dikkatleri çekti. Bu açıklama ile yeterince hacme sahip olmayan kripto paraların delist (liste dışı) edilebileceğinden bahsetti.
 • İran kripto para madencilerine yönelik olumlu tavrıyla biliniyorken alınan son karar ile birlikte bir cazibe merkezi haline gelmesi bekleniyor. IRNA tarafından yapılan haberlere göre İran Merkez Bankası ülkede üretilen kripto paraları doğrudan satın alabilecek.
 • Kripto paralara uyguladıkları yasaklarla gündeme Rusya bu konuda geri adım atmış olabilir. Rusya Merkez Bankası Hukuk Departmanı Başkanı Alexei Guznov, dijital paralar (CBDC) sayesinde kripto paralara ihtiyaç kalmayacağından bahsetti.
 • Çinli teknoloji devi Huawei, Çin Merkez Bankası (PBoC) tarafından geliştirilen Dijital Yuan cüzdanına Mate 40 serisinde destekleyecek. Huawei Mate 40 Dijital Yuan cüzdanı sayesinde Çin’deki kullanıcılar kolaylıkla Dijital Yuan satın alıp kullanabilecek.
 • Lider kripto para birimi Bitcoin, 31 Ekim 2008 tarihinde Satoshi Nakamoto tarafından Whitepaper yayınlanarak duyuruldu. 12 yıl önce bugün duyurulan Bitcoin bugün 254 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. 14 bin dolara yaklaşan Bitcoin, hala en gözde kripto para olarak kabul görüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.