Elon Musk’ın bir haftalık kazancı dudak uçuklattı

 Elon Musk’ın bir haftalık kazancı dudak uçuklattı

Önce PayPal daha sonra Tesla ve SpaceX‘i kuran Elon Musk yaptığı teknolojik gelişmelerin karşılığını maddi olarak da alıyor. Elon Musk‘ın bir haftalık kazancı dudak uçuklattı. Otonom ve elektrikli araçlarıyla sektöre güçlü bir şekilde giren Elon Musk adeta para basıyor. Geçtiğimiz hafta Tesla hisseleri yüzde 24 oranında yükseldi ve Tesla’nın yüzde 22 hissesine sahip Elon Musk 2 milyar dolar kazandı.

Elinde bulundurduğu yüzde 22 hisseyle Tesla’daki servetini 22.9 milyar dolara çıkaran Elon Musk, fikirlerinin ve uyguladığı teknolojilerin maddi karşılığını alıyor.

Tesla’nın anlık olarak hisse fiyatı 313,31 dolar. 

 

Elon Musk’ın bir haftalık kazancı dudak uçuklattı

 

Elon Musk SolarCity ve Hyperloop projeleriyle de yakında adından söz ettirecek. Birkaç hafta önce uzaya internet için yolladığı uyduya bağlanıp tweet atan Elon Musk, günümüz dahilerinden biri olarak adlandırılıyor. Birden fazla gelecek vadeden projeye yatırımı bulunan Elon Musk, en son olarak Twitter’ı bıraktığını açıklamıştı. Bu bir haftalık kazancı içinse herhangi bir açıklama yapmadı. Elon Musk Twiter’ı aktif kullanıyordu ve kendi fikirlerini orada paylaşıyordu.

 

İlginizi Çekebilir

Google’dan Toronto’ya akıllı şehir projesi

Twitter siyasi reklam almayacağını açıkladı

Deezer ve Sony ortaklık açıkladı

 

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir