Elon Musk Warren Buffett’ın Bitcoin açıklamasını yorumladı

Elon Musk Warren Buffett

Elon Musk Warren Buffett’ın Bitcoin açıklamasını yorumladı

ABONE OL 

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, dünyaca ünlü yatırımcı Warren Buffett‘ın Bitcoin açıklamasını yorumladı. Elon Musk’ın yorumu dikkatleri çekti.

Elon Musk Warren Buffett Hakkında Açıklama Yaptı

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Warren Buffett, Bitcoin için geçtiğimiz günlerde ”Bitcoin’lerin tümüne 25 dolar ödemem” açıklaması yapmıştı. Bu açıklamasıyla Bitcoin’e olan güvensizliğini bir kez daha dile getiren Buffett’a Elon Musk’tan cevap geldi.

Warren Buffett Bitcoin için şu ifadeleri kullanmıştı:

Bana dünyadaki tüm Bitcoin’e sahip olduğunuzu söyleseydiniz ve bunu bana 25 dolara teklif etseydiniz, kabul etmezdim çünkü onunla ne yapardım? Öyle ya da böyle sana geri satmak zorunda kalacağım. Hiçbir şey yapmayacak.

Elon Musk yaptığı açıklamada ‘Buffett sık sık Bitcoin diyor‘ ifadelerini kullandı.

Elon Musk Warren Buffett’ın Bitcoin açıklamasını yorumladı

Bitcoin 1 Milyon Dolar Olacak mı?

BitMEX kurucusu ve eski CEO’su Arthur Hayes, bir metin yayınladı ve Bitcoin‘in 8 yıl içerisinde nasıl 1 milyon dolar olacağını ifade etti. Hayes‘e göre dünya genelinden jeopolitik gerginliklerin enflasyon oranlarını daha da fazla arttıracağını söyledi.

Devletlerin finansal açıklarını kapatmak için yaptıkları iç borçlanma, dış borçlanma ve para basmak gibi hamlelerin bir süre sonra yetersiz kalacağını ifade eden Hayes, bu durumda altın ve Bitcoin gibi varlıklara olan talebin artacağını ifade etti. Bu sayede 1 Bitcoin‘in 1 milyon dolara ulaşabileceğini ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir