Elon Musk Twitter’a lavabo ile girdi! Dogecoin yükseldi

Elon Musk Dogecoin

Elon Musk Twitter’a lavabo ile girdi! Dogecoin yükseldi

ABONE OL 

Elon Musk, ikinci kez teklif verdiği ve bu defa almakta kararlı olduğu Twitter’ın binasına elinde lavabo ile girdi. Bu videonun yayınlanmasıyla birlikte Dogecoin yükselmeye başladı.

Elon Musk Sayesinde Dogecoin Yükseldi!

Dogecoin, Elon Musk’ın açıklamalarıyla hamle yapmaya devam ediyor. Daha önce defalarca kez Elon Musk’ın tweet’leri ile yükselişe geçen ve bir dönem 0.7 dolar seviyeleri aşan Dogecoin, şimdi bir kez daha yükselişe geçmeye başladı.

Elon Musk, elinde lavabo ile Twitter binasına girdi ve bunu video olarak paylaştı. Bu videonun ardından Dogecoin fiyatı 0.069 dolardan 0.081 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bu yükselişle birlikte bir kez daha görüldü ki Dogecoin yatırımcıları, Elon Musk’ın açıklamalarına oldukça ilgi gösteriyor.

Elon Musk Dogecoin
Elon Musk Twitter’a lavabo ile girdi! Dogecoin yükseldi

Elon Musk Dogecoin ile Sattığı Ürünlere Bir Yenisini Ekledi

Dünyanın en zengin insanı olan ünlü girişimci Elon Musk, Dogecoin çıkışlarına bir yenisini daha ekledi. Son olarak The Boring Company şirketi aracılığıyla bir parfüm duyuran Elon Musk, bu parfümünün Dogecoin ödemesi ile satın alınabileceğini açıkladı.

Resmi Twitter hesabından paylaştığı tweet ile Dogecoin ödemesi detayını paylaşan Elon Musk, Dogecoin fiyatının artmasına bir kez daha sebep oldu.

Dogecoin PoS Sistemine Geçecek mi?

Kripto para piyasasının en genç ve en dikkat çekici isimlerinden olan Vitalik Buterin, Dogecoin’in PoW sisteminden PoS sistemine geçmesini umduğunu söyledi. Bilindiği gibi PoW sistemi yüksek seviyede elektrik tüketimine dayanıyor ve bu sayede elektrik israfı söz konusu oluyordu.

Ancak yeni geçilen PoS sistemi ile birlikte madencilerin yerini doğrulayacılar aldı. Bu sayede elektrik tüketimi ve ciddi oranda azalma oldu. Benzer bir sistem geçişinin Dogecoin’de de olmasını isteyen Buterin, ZCash’in de PoS sistemine geçebileceğini düşünüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir