Elon Musk toplu davayla karşı karşıya

Elon Musk toplu davayla karşı karşıya

Elon Musk toplu davayla karşı karşıya

ABONE OL 

Twitter‘ı önce eleştiren ve ardından hisse alıp en büyük hissedarı olan, yönetim kuruluna gireceği konuşulan ancak vazgeçen Elon Musk toplu dava ile karşı karşıya kaldı.

Elon Musk Toplu Davayla Karşı Karşıya

2,8 milyar dolar yatırım yaparak Twitter’ın yüzde 9.2’lik hissesini satın alıp şirketin en büyük hissedarı olan Elon Musk’a, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘na bu satın alımı geç açıklaması nedeniyle dava açıldı.

Elon Musk toplu dava nedeni olarak “Gerekli olduğu üzere Twitter’da yüzde 5’lik bir hisse aldığını yatırımcılara açıklamayarak maddi olarak yanlış ve yanıltıcı ifadeler ve ihmaller” yaptığı iddia ediliyor. Twitter yatırımcıları, Musk’ın açıklamalarından sonra yükselen hisse fiyatının artışını kaçırdığı ve kârdan zarar ettiği nedeniyle dünyanın en zengin insanı ve Twitter’ın en büyük hissedarını suçluyor.

Elon Musk Twitter Konusunda Geri Adım Attı

“Salı günü Elon’un resmi incelemeler yaptıktan sonra yönetim kuruluna katılacağını duyurduk. Elon’un yönetim kuruluna atanması resmi olarak 9 Nisan‘da yürürlüğe girecekti, ancak aynı sabah Elon yönetim kuruluna katılmayacağını paylaştı. Bunun en iyisi olduğuna inanıyorum.”

Twitter CEO’su Agrawal, yönetime gönderdiği mesajı Twitter üzerinden de yayınladı ve Elon Musk’ın Twitter yönetim kuruluna girmeyeceğini açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir