Elon Musk Rockstar Games ve Jeff Bezos ile dalga geçti

   Elon Musk Rockstar Games ve Jeff Bezos ile dalga geçti

  Elon Musk Rockstar Games ve Jeff Bezos ile dalga geçti. Elon Musk Rockstar Games ile alay etti. Her paylaşımı gündeme giren Elon Musk, GTA V’i ve yapımcısı olan Rockstar Games ile alay etti.

  Elon Musk Rockstar Games ve Jeff Bezos ile dalga geçti

  Elon Musk’un paylaştığı görselde bir çizgi film sahnesi var. Elon Musk’un paylaştığı görselde bir karakter diğer karakterin suyunu çıkartıyor. Karakterlerinin üstünde ise Rockstar Games logosu ve GTA V’in logosu bulunuyor.

  Elon Musk Rockstar Games tartışması

  GTA V’in çıkış yılı 2013 bu tarihten beri oyun çok fazla sattı ve oynandı. Özellikle GTA V Online’da yapılan RP’ler yarışmalar sürekli oynanması ve izlenmesini sağladı. Musk bunu fark etmiş olacak ki. Rockstar Games’in, GTA V’in son damlasına kadar kullandığını ve para kazanmaya devam ettiğini işaret ediyor. Dalga geçtiği tweet paylaşımında da 136 bin RT ve 810 bin beğeni aldı.

  Elon Musk durmadı ve Jeff Bezos’a da gönderme yaptı. Geçtiğimiz günlerde Jeff Bezos’un sahibi olduğu Amazon 1.2 milyar dolar ücret karşılığında otonom taksi hizmeti Zoox haberini alıntıladı. Yazdığı yazıda kopya ve kedi emojisi ile taklitçi biri oluğunu anlattı.

  Elon Musk Rockstar Games tartışması

  Elon Musk Amazon ve Jeff Bezos’a Savaş Açtı

  Uzaya insan gönderen ilk özel şirket SpaceX’in CEO’su Elon Musk Amazon ve Jeff Bezos’a savaş açtı.

  Son zamanlarda sürekli farklı konularla gündeme gelen Elon Musk en son Twitter’a ara vererek adından söz ettirmişti. Bundan çok kısa bir süre önce de şirketi SpaceX, tarih yazarak uzaya insan gönderen ilk özel şirket olmuştu. Uzay turizmi konusunda devrim yapmak isteyen Musk, bu konuda çalışmaları ve açıklamalarıyla dikkat çekiyordu. Özellikle Twitter’ı aktif kullanması ve çok açık sözlü olması önemli özelliklerindendi.

  Açık sözlü bir şekilde her konuyu eleştiren Musk, şimdi de yayınlamadığı bir kitap yüzünden Jeff Bezos ve Amazon’u eleştirdi.

  Elon Musk Amazon ve Jeff Bezos’a savaş açtı

  New York Times eski yazarı olan ve yazdığı kitaplarla kendini kanıtlayan Alex Berenson’un Unreported Truths About COVID-19 and Lockwons adında “COVID-19 ve Lockwons Hakkında Bildirilmeyen Gerçekler” anlamına gelen bir kitap yayınladı. Amazon’da satılmaya başlanan bu kitap bir anda Amazon kurallarına uyulmadığı gerekçesiyle satıştan kaldırıldı.

  Elon Musk bu durumu Twitter’da paylaşan Berenson’a yanıt verdi, yanıtına Jeff Bezos’u etiketleyen Musk, “Bu delilik” yazdı.

  Daha sonra Musk, kendi tweet’ine yanıt vererek “Amazon’u parçalama zamanı. Tekeller yanlış!” tweet’ini attı.

  Amazon bu konuşmaların ardından daha fazla tepki görmemek adına Alex Berenson’un kitabını yeniden yayınladı.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir