Elon Musk: Kripto paralar yok edilemeyecek

 Elon Musk: Kripto paralar yok edilemeyecek

Tesla ve SpaceX şirketlerinin kurucusu ve CEO’su olan Elon Musk, kripto paralarla ilgili yaptığı açıklamalarla dikkatleri çekmeyi başarıyor. Açıklamalarına bir yenisini daha ekleyen Elon Musk, kripto paraların yok edilemeyeceğini ifade etti.

Elon Musk: Kripto Paraları Yok Etmem Mümkün Değil

Dünyanın en zengin 2. insanı konumunda yer alan Elon Musk, devletlerin kripto paraları engelleyemeyeceğini ancak gelişmeleri yavaşlatabileceğini ifade etti:

Kriptoyu yok etmek mümkün değil, ancak hükümetlerin ilerlemesini yavaşlatması mümkün.

Bu açıklamasında ABD hükümetine tavsiyede de bulunan Musk şu ifadeyi kullandı:

Hiçbir şey yapma derim. Aslında, bırakın uçsun diyebilirim.

Çin’in kripto paralara yönelik yaklaşımı ile ilgili fikirlerini de ifade eden Elon Musk, Çin’in merkezi yapıyı korumak için böyle bir hamle yaptığını açıkladı. Ayrıca Çin’deki Bitcoin madenciliğinin yasaklanması kararının da artan elektrik talebini daha fazla arttırmamak için alındığını söyledi.

Elon Musk: Kripto paralar yok edilemeyecek

Elon Musk’tan Dikkat Çeken Açıklamalar

Elon Musk dün katıldığı B Word isimli etkinlikte Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin‘e sahip olduğunu açıkladı. Kişisel olarak bu kripto paralardan satın aldığını açıklayan Musk, Tesla ve SpaceX şirketinin de Bitcoin’i olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz aylarda Tesla şirketinin 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahip olduğu açıklanmıştı. Şimdi de SpaceX şirketinin Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı.

Ancak SpaceX şirketinin sahip olduğu Bitcoin‘in miktarı hakkında henüz net bir açıklama yapmadı. Musk ayrıca Tesla şirketinin yeniden Bitcoin ile ödeme kabul etme ihtimalinin de yüksek olduğunu açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir