Elon Musk dünyanın en zengin üçüncü insanı oldu

 Elon Musk dünyanın en zengin üçüncü insanı oldu

Geçtiğimiz günlerde Neuralink adında insan beynine çip yerleştirilerek kronik hastalıkları çözmeyi amaçlayan projesini tanıtan Elon Musk dünyanın en zengin insanları listesinde Mark Zuckerberg’i geride bırakarak üçüncü sıraya yerleşti.

Neuralink projesi ile Görme kaybı, duyma kaybı, hafıza kaybı, depresyon, felç, uykusuzluk gibi beyinde gerçekleşen hastalıkların çözülebilmesi amacıyla beyine yerleştirilen bir çip ile ortadan kaldırılması amaçlanıyor.

Beyine yerleştirilen çip ile toplanan veriler akıllı saat veya akıllı telefona gönderilebilecek. Ayrıca çipin yerleştirilmesi işlemini ise bir insan ve geliştirilen bir ameliyat robotu beraber gerçekleştirecek.

Elon Musk Dünyanın En Zengin Üçüncü İnsanı Oldu

Tesla hisselerinin akıl almaz yükselişi sürerken Musk’ın serveti 115,4 milyar dolara ulaştı ve dünyanın en zengin insanları listesinde Jeff Bezos ve Bill Gates’in ardından üçüncü sıraya yerleşti.

Geçen hafta ‘100 milyar dolar‘ barajını aşan insanlar arasına adını yazdıran Musk, listeye önce 9. sıradan girmişti ve hızla yükselerek ilk üçe girmeyi başardı. Musk’ın bu hızla çok geçmeden servetini iyice arttırması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir