Elon Musk Cyberpunk 2077 ile Neuralink reklamı yaptı

Elon Musk Cyberpunk 2077 ile Neuralink reklamı yaptı

Elon Musk Cyberpunk 2077 ile Neuralink reklamı yaptı

ABONE OL 

Afrikalı girişimci Elon Musk Cyberpunk 2077 oyununu oynarken sunulan gerçeklik karşısında kendisini garip hissettiğini ve üzerinde çalıştığı Neuralink‘in artırılmış gerçeklik kısmında aynı yoldan ilerlediğini açıkladı.

cyberpunk 2077 ile ilgili görsel sonucu

Elon Musk Cyberpunk 2077 İle Neuralink Reklamı Yaptı

Son zamanlarda adını sıklıkla gündemde gördüğümüz Musk, yakın bir zamanda Joe Rogan‘ın moderatörlüğünü yaptığı bir podcast programına katıldı ve sorulara yanıt verdi.

Cyberpunk 2077 oyununu oynarken yaşadığı gerçekliğe ve grafiklere övgülerde bulunan Musk, oyunun üzerinde çalıştığı Neuralink teknolojisiyle benzer bir yapıya sahip olduğunu, beyne entegre edilecek çip sayesinde oyundaki gerçekliğe yakın bir gerçek üstü deneyim yaşatmak istediğini belirtti.

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su ve kurucusu Musk, “Cyberpunk oynuyordum ve kendimi sanki evde hareket ediyormuşum gibi garip hissetmeye başladım. Artırılmış gerçeklik böyle gerçekçi şeylere mi yol açıyor? Açsın o zaman. Bu teknoloji, Neuralink ile birlikte gerçekten de ihtiyacı olan insanların işine yarayacak.” açıklamalarını yaptı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir