El Salvador Bitcoin’i yasal olarak resmi para birimi yaptı!

El Salvador Bitcoin

El Salvador Bitcoin’i yasal olarak resmi para birimi yaptı!

ABONE OL 

Bitcoin dünyada yenilikleri ardı ardına getiriyor. Birçok ülke kripto paralara temkinli yaklaşırken Orta Amerika ülkesi El Salvador Bitcoin’i yasal olarak resmi para birimi haline getirdi.

El Salvador Bitcoin’i Yasallaştırdı

El Salvador, Bitcoin konusundaki adımlarıyla dünyadaki diğer ülkelere adeta ders veriyor. Cesur bir şekilde Bitcoin adımlarını açıklayan El Salvador, bu konu yeni bir adım daha attı ve Bitcoin’i resmi para birimi haline getirdi. Dün akşam saatlerinde El Salvador Devlet Başkanı Nayip Bukele, 200 Bitcoin’in daha satın alındığını açıklamıştı. Bu alımla birlikte El Salvador ülkesinin toplamda 400 Bitcoin‘i oldu.

El Salvador, haziran ayında tüm vatandaşlarına 30 dolarlık Bitcoin dağıtmıştı ve dağıtılan bu Bitcoin’lerin dolara çevrilmemesi istenmişti. Chivo isimli cüzdanın resmi olarak kullanılacağı da o dönemde ifade edilmişti. Nayib Bukele, Bitcoin’in El Salvador’un resmi para birimi olduğunu açıklarken, Chivo isimli uygulamanın da Play Store, App Store ve App Gallery isimli uygulama marketlerinde yer almasını istedi. Google, Apple ve Huawei ise henüz bu konuda bir açıklama yapmadı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.