El Salvador Bitcoin yatırımı yüzünden zararda!

El Salvador Bitcoin

El Salvador Bitcoin yatırımı yüzünden zararda!

ABONE OL 

Bitcoin‘i resmi para birimi ilan eden El Salvador, yaşanan bu düşüşlerle birlikte zarar etmeye devam ediyor. Bugüne kadar Bitcoin satın alımlarına 103 milyon dolar harcayan El Salvador‘un Bitcoin’lerinin değeri 50 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

El Salvador Bitcoin Yatırımında Zararda!

Bitcoin’i resmi para birimi ilan etmesiyle tüm dikkatleri üzerine çeken El Salvador, yaşanan düşüş dönemlerinde Bitcoin satın alımları gerçekleştiriyordu. Bugüne kadar satın aldığı Bitcoin’lere 103 milyon dolar ödeme yapan El Salvador’un sahip olduğu Bitcoin’lerin değeri 50 milyon dolara kadar geriledi.

Toplamda 2.301 Bitcoin satın alan El Salvador’un Maliye Bakanı Deutsche Welle’ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Her ciddi ekonomist de aynı şeyi hissetmeli çünkü bu gerçekten çok yüzeysel bir analiz ve sadece bilgisizlikten konuşuyorlar. Mali risk son derece minimal.

… Tekrar tekrar söyledim: madeni paraları satmadığımız için iddia edilen 40 milyon dolarlık bir kayıp olmadı.

El Salvador Bitcoin yatırımı yüzünden zararda!

El Salvador Bitcoin Tahvillerini Yine Erteledi

El Salvador, Bitcoin hamlelerine bir yenisini daha eklemek için kolları sıvamış ve Bitcoin tahvillerini gündeme getirmişti. Geçtiğimiz mart ayında gündeme gelen Bitcoin tahvillerinin çıkış tarihi piyasa koşullarının uygun olmaması sebebiyle ertelenmişti.

El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya yeni bir açıklama yaptı ve Bitcoin fiyatının Bitcoin tahvilleri için henüz uygun olmadığını dile getirdi. Bu da Bitcoin tahvilleri için beklemeye devam edileceği anlamına geliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir