El Salvador Bitcoin yatırımcılarına banka kurmak istiyor!

El Salvador Bitcoin

El Salvador Bitcoin yatırımcılarına banka kurmak istiyor!

ABONE OL 

Resmi para birimini Bitcoin yaparak isminden sıkça söz ettiren El Salvador bu defa da bu Bitcoin yatırımcıları için banka kurmak istediğini açıkladı.

El Salvador Bitcoin Bankasına Hazırlanıyor

El Salvador Devlet Başkanı Nayip Bukele, Bitcoin yatırım bankası kurmak için girişimlere başladı. Bitcoin hakkında yaptığı açıklamalar ile kısa süre içerisinde büyük bir popülerlik yakalayan El Salvador, Bitcoin’in kullanım alanını artırmak ve uzun vadeli şekilde entegrasyon için gerekli hamleleri atıyor.

El Salvador Devlet Başkanı Nayip Bukele’nin Bitcoin danışmanı Max Keiser, Bitcoin özelinde bir banka kurulacağının sinyallerini şu şekilde verdi:

Başkan Bukele, bir Bitcoin Bankası kuran yeni mevzuatla yeni dönemde temelleri atıyor.

El Salvador Bitcoin ATM

El Salvador Google Cloud İş Birliği Duyurulmuştu

El Salvador yaptığı hamlelerle dünyada isminden sık sık söz ettirmeye başlamıştı. El Salvador Devlet Başkanı Nayip Bukele, ülkesindeki teknolojik dönüşümü sürdürmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin’i resmi para birimi ilan eden El Salvador, bu hamlesiyle birlikte turizm gelirlerini de ciddi oranda artırmıştı. Bitcoin konusunda kararlı olan ve aktif bir şekilde Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kullanan El Salvador, şimdi de Google Cloud ile anlaştı.

Bu iş birliği sonrasında başta eğitim ve sağlık olmak üzere çeşitli alanlarda veri saklama ve işleme hizmeti Google tarafından sağlanmış olacak. Bu da El Salvador‘un bir kez daha gündeme gelmesini sağlamıştı.

İş birliği Google Cloud resmi Twitter hesabından duyurulmuştu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir