Çin merkezli şirket Bitcoin madencilik yatırımı yaptı!

Bitcoin madencilik yatırımı

Çin merkezli şirket Bitcoin madencilik yatırımı yaptı!

ABONE OL 

Kripto para madencilik çalışmaları şirketlerin çok yakından takip ettiği gelişmeler arasında yer alıyor. Özellikle uzun vadeli gelir potansiyeli sebebiyle şirketlerin Bitcoin madenciliği başta olmak üzere kripto para madencilik girişimleri artıyor. Son olarak Çin merkezli telekomünikasyon şirketi Bitcoin madencilik yatırımı yapacağını açıkladı.

Bitcoin Madencilik Yatırımları Artıyor

Çin kripto paralara çok olumlu bir tutum içerisinde olmasa da Çin merkezli şirketler başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların potansiyelinin farkında. Bu farkındalık Bitcoin ve kripto para madenciliği için yatırımı da beraberinde getiriyor.

Son olarak Çin merkezli telekomünikasyon şirketi Coolpad Group, Bitcoin madenciliğ için 13.5 milyon dolarlık yatırım yapacağını duyurdu. Toplamda 2.700 adet Bitcoin madencilik cihazı alacak olan şirket bu cihazları Kuzey Amerika’da kullanacağını da belirtti.

Bilindiği gibi ABD, kripto para madenciliği konusunda olumlu tutumunu sürdürse de çeşitli yaptırımların da uygulanabileceği tartışılıyordu. ABD Başkan adayı Donald Trump ise seçilmesi halinde Bitcoin madencilerini destekleyeceğini açıklamıştı.

Bitcoin madencilik geliri

Özbekistan Bitcoin Madenciliği Kurallarını Düzenlemişti

Kripto para madenciliğinin cazibe merkezleri arasında yer alan Özbekistan, Bitcoin madencilğinin şahıs olarak yapılmasını yasaklamıştı. Yalnızca şirketlerin Bitcoin madenciliği yapmasına izin veren Özbekistan, enerji olarak da yalnızca güneş enerjisine izin veriyor.

Bunun yanında Bitcoin madenciliğindeki ödemeler konusunda da düzenleme yapılmış ve bu düzenlemeye göre Bitcoin madencilik ücretleri Özbekistan denetleyici kuruluşu NAPP tarafından belirlenmeye başlanmıştı.

Yalnızca güneş enerjisi kullanılması kuralı olağanüstü durumlarda normal enerji kullanılması yönünde esnetilebilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir