eBay GittiGidiyor’u kapatıyor!

eBay GittiGidiyor'u kapatıyor

eBay GittiGidiyor’u kapatıyor!

ABONE OL 

Küresel bir e-ticaret platformu olan eBay, 2011 yılında satın aldığı GittiGidiyor platformunu kapatarak Türkiye’den çekilme kararı aldı.

eBay GittiGidiyor’u Kapatıyor

2011 yılında GittiGidiyor’un yüzde 93’lük hissesini satın alan eBay, daha sonra 2016 yılında kalan yüzde 7 ile birlikte şirketin tamamen sahibi olmuştu. Ardından GittiGidiyor platformunun e-ticaret devi eBay’e 4 milyon aktif alıcı kazandırdığı açıklanmıştı.

Kapanma kararı alınan GittiGidiyor platformu içerisinde satıcılar artık yeni ürünler listeleyemiyor ve 18 Temmuz tarihinde alımların tamamen sonlanacağı belirtildi. Bu kararın alınmasında neden olarak piyasadaki rekabetçi dinamikler sebebiyle zor ve stratejik bir karar alındığı açıklandı.

Yayınlanan Rekabet Kurumu raporunda şu cümleler yer aldı:

Üçüncü taraf satıcılarca gerçekleştirilen işlem hacimleri incelendiğinde 2019 yılına kadar N11’in liderliğinde Hepsiburada ve GittiGidiyor’un takibinde ilerleyen üç oyunculu bir pazar yapısının mevcut olduğu görülürken, 2020 yılına gelindiğinde 2018 yılında pazara giriş yapan Trendyol’un açık ara farkla lider olduğu bir pazar yapısına geçiş yapıldığı gözlenmektedir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir