e-Devlet kullanıcı sayısı

e-Devlet kullanıcı sayısı

e-Devlet kullanıcı sayısı

ABONE OL 

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, e-Devlet kullanıcı sayısını açıkladı. e-Devlet Kapısı’nın vatandaşlık işlemlerini daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde yapılmasını sağladığı Türkiye’nin dijital ara yüzü olduğunu belirten Koç, 15 yaş üstü nüfusun yüzde 91’inin e-Devlet kullanıcısı olduğunu belirtti.

e-Devlet Kullanıcı Sayısı

Salgın dönemiyle e-Devlet Kapısı’nın önemi de arttı. e-Devlet Kapısı, sadece salgın gibi olağanüstü zamanlarda işleri kolaylaştırmakla kalmadı, aynı zamanda vatandaşlarımızın zamandan da tasarruf etmelerini sağladı. e-Devlet Kapısı sağladığı kolaylıklar ve tasarruflar sayesinde Dijital Türkiye yolunda atılan en büyük adım olduğunu her geçen gün ispatlamaya devam ediyor.

Yukarıdaki açıklamaları yapan Koç, e-Devlet kullanıcı sayısının 60 milyonu geçtiğini ve 886 kuruma ait toplamda 6.665 dijital hizmet sunulduğunu açıkladı.

Araçlarım, Çalışma Hayatım, İkametgahım gibi bütünleşik hizmetlerle vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıyoruz. Bütünleşik hizmetlerimiz vatandaşlarımız tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. 2020 yılında açılan Araçlarım bütünleşik hizmeti bugüne kadar 310 milyondan fazla kullanıldı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir