Dünyadaki internet kullanıcı sayısı belli oldu!

 Dünyadaki internet kullanıcı sayısı belli oldu!

Dünyamız teknolojik anlamda ilerlerken internet erişimi de giderek artıyor. Dünyamızın nüfusu 7.83 milyarı aşarken bu nüfusun ne kadarı internete erişim sağlayabiliyor? Yapılan araştırma sonucu ortaya çıkan raporla bu sorunun cevabı da ortaya çıkmış oldu.

Dünyadaki İnternet Kullanıcı Sayısı Açıklandı

Hootsuite tarafından yapılan araştırmaya göre dünya üzerindeki insanların yalnızca 4.66 milyarı internete erişim sağlayabiliyor. Dünya nüfusunun 5.22 milyarı ise akıllı telefonu bulunuyor. Dünya çapından aktif sosyal medya kullanıcı sayısı ise 4.2 milyar olarak kayıtlara geçti.

Dünyadaki internet kullanıcı sayısı belli oldu!

Sosyal medya kullanıcı sayısı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 13 (490 milyon) artış gösterdi. Ayrıca 2020 yılında her saniye 155 bin kişi sosyal medya uygulamalarına kaydoluyor. Sosyal medya kullanıcıları ortalama olarak 2 saat 25 dakika internette vakit harcıyor.

2021 Yılında İnternetten En Çok Ne Sipariş Edildi?

Yıl başlayalı henüz 23 gün olmuşken yapılan araştırma, yılın e-ticaret ve online sipariş yılı olacağını gözler önüne serdi. En çok online alışveriş yapan iller İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Konya ve Adana oldu.

İnsanların online market alışverişinde ortalama olarak 22 ürün aldığı ve 195 TL ödediği görünürken, en çok satın alınan ürünler ayçiçek yağı, akıllı süpürge ve Bluetooth kulaklık oldu. Market alışverişinde en çok satılanlar ise bakliyat, bisküvi ve şekerleme ürünleri dışında muz, portakal, mandalina, patates, havuç ve limon oldu.

Sosyal Medya Yasası çerçevesinde hangi sosyal medya uygulamalarının temsilcilik açtığını ve hangi uygulamaların ceza aldığını sizler için anlattık.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir