Djiital Türk Lirası ağı üzerinden ilk ödeme yapıldı!

Djiital Türk Lirası

Djiital Türk Lirası ağı üzerinden ilk ödeme yapıldı!

ABONE OL 

T.C Merkez Bankası tarafından geliştirilen Dijital Türk Lirası ve Dijital Türk Lirası ağı ilk defa kullanıldı. Yapılan açıklamada 2023 yılında testlerin süreceği de belirtildi.

Djiital Türk Lirası Ödemede Kullanıldı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından geliştirilen Dijital Türk Lirası ilk defa bir ödemede kullanıldı. Dijital Türk Lirası ağı üzerinde gerçekleşen işlem bir dönemin başlangıcı anlamına geliyor.

Yapılan açıklamada 2023 yılında testlerin süreceği ve açıklanmayan ortaklarla testlerin sürdüğü belirtildi. ‘Teknoloji paydaşları‘ olarak belirtilen teknoloji ortakları da merak edilen konuların başında yer alıyor.

Dijital Lira test
Djiital Türk Lirası ağı üzerinden ilk ödeme yapıldı!

Açıklamada şu ifadeleler kullanıldı:

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) öncülüğünde yürütülmekte olan Dijital Türk Lirası Projesi’nin birinci faz çalışmaları kapsamında, Dijital Türk Lirası Ağı üzerindeki ilk ödeme işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. TCMB, teknoloji paydaşları ile birlikte yürüttüğü dar kapsamlı ve kapalı devre pilot uygulama testlerine 2023 yılının ilk çeyreğinde de devam edecektir. Yapılan testler sonucu elde edilen bulgular geniş kapsamlı bir değerlendirme raporu ile kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir