Discovery BluTV ile ortaklık açıkladı

Discovery BluTV ile ortaklık açıkladı

Discovery BluTV ile ortaklık açıkladı

ABONE OL 

ABD’nin sayılı medya şirketlerinden biri olan Discovery BluTV şirketine ortak oluyor. BluTV Genel Müdürü Doğan Yalçındağ tarafından Twitter hesabından açıklanan bu durum, hem Discovery’nin Türkiye’ye hem de BluTV’nin yurt dışına açılma politikasının bir adımı olarak anlaşıldı.

discovery blutv

Discovery BluTV İle Ortaklık Açıkladı

Discovery EMEA Bölgesi Başkanı ve Genel Müdürü Kasia Kieli Türkiye pazarına girişi hızlandıracak olan bu hamleyle birlikte BluTV’nin popüler Türkçe içeriklerinin discovery+ platformunda yayınlanacağını, Discovery platformunun da Türkiye’deki verimliliğinin arttırılacağını belirtirken şu sözleri kullandı.

“Türkiye, Discovery’nin 20 yıldır yatırım yaptığı önemli bir pazar. Türkiye’nin önde gelen uluslararası medya şirketlerinden biri olmaktan gurur duyuyoruz. BluTV’ye yaptığımız yatırım ve bugün duyurduğumuz stratejik ortaklığımız, ülkedeki en büyük yerel SVOD yayıncısı ile Türk OTT pazarına girişimizi temsil ediyor. Bu ortaklık, pazardaki çoklu kanal stratejimizi güçlendirip, dünya çapında izleyicisi giderek artan güçlü Türk yapımlarına erişim sağlayacak. BluTV üyelerinin, çok yakında istedikleri yerde ve zamanda Discovery içeriklerinin keyfini çıkarabilecek olmalarından çok memnunuz. Bu yolculuğa BluTV ile birlikte başlamaktan heyecan duyuyoruz.”

BluTV Kurucu ve CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ ise “Dünyanın önde gelen medya ve eğlence şirketlerinden biri olan yeni stratejik ortağımız Discovery ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. BluTV, orijinal içerik üretimini özenle seçilmiş yerli ve yabancı içerik portföyü ile birleştirerek, son beş yılda milyonlarca kullanıcıya ulaşmış ve Türkiye SVOD pazarının büyümesine öncülük etmiştir. Vizyon ve stratejimizi paylaşan ve BluTV’yi büyüme yolunda bir sonraki aşamaya taşıyacak yeni bir ortağa sahip olduğumuz için mutluyuz.” açıklamalarını yaptı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Girişimcilik kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir