Discord’dan geç kalınmış Covid önlemi!

Discord'dan geç kalınmış Covid önlemi!

Discord’dan geç kalınmış Covid önlemi!

ABONE OL 

Oyun ve yayınlara olan ilginin artmasının ardından dünya genelinde sohbet platformları pazarında kendine yer edinen Discord, geç kalınmış bir Covid-19 önlemi aldı.

Discord’dan Geç Kalınmış Covid Önlemi!

Dünya genelinde büyük popülerliğe sahip olan, hem bireysel hem gruplarla olan sohbetleri sesli ve yazılı yapma imkanı sunan, gelişmiş grup sohbeti imkanıyla oyun severlerin favorisi olan Discord, Covid-19 virüsünün yayılmasının ve pandemi olarak ilan edilmesinin ardından yanlış bilgilerin yayılmasıyla ilgili herhangi bir karar almamıştı.

Topluluk kurallarını güncelleme kararı alan ve platformda iyileştirmeler yapacak olan şirket, Covid-19 ile ilgili de bir karar aldı. Platformda Covid-19 hakkında yanlış bilgi yayan insanların veya grupların platformdan tamamen engelleneceği duyuruldu.

Discord ve PlayStation’dan İşbirliği

Bildiğimiz gibi sohbet platformu, oyun toplulukları tarafından sıklıkla tercih ediliyor ve insanların birlikte oyun oynarken iletişim sağladıkları bir platform. Daha önce Steam platformuyla bir işbirliği içerisine giren şirket, kullanıcıların izin vermeleri durumunda Steam uygulaması üzerinden oynadıkları oyunları ismin altında gösteriyordu ve hangi kullanıcı hangi oyunu oynuyor görebiliyorduk. Sohbet platformu şimdi de benzer bir işbirliğini PlayStation Network için açıkladı.

Discord ve PlayStation'dan işbirliği

Geçtiğimiz aylarda bir anlaşma olduğu açıklanmıştı ve bugün itibariyle anlaşmanın detayları ortaya çıktı. Artık PlayStation Network hesabımızı birbirine bağlayabiliriz ve PlayStation üzerinden oynadığımız oyunları sohbet platformundaki arkadaşlarımız görebilir, ayrıca Discord’daki arkadaşlarımız bizi PlayStation Network’ten ekleyebilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.