Dikkate değer en iyi 5 Android 11 özelliği

Dikkate değer en iyi 5 Android 11 özelliği

Dikkate değer en iyi 5 Android 11 özelliği

ABONE OL 

Android geliştirici konferansı 3 Haziran’da gerçekleşecekti. Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletlerin’deki bazı sorunlar (özellikle artan huzursuzluk) nedeniyle Google etkinliği ertelemek zorunda kaldı. 

Şirket sonunda 11 Haziran’da ilk Android 11 Beta sürümünü yayınlama kararı aldı. Şu andan itibaren, ilk Pixel telefonu hariç tüm Pixel cihazlarında bu güncelleme geldi. Ayrıca bu güncelleme bazı amiral gemisi Android telefonlar için de kullanıma sunuldu. Bu yazıda, dikkatinize değer en iyi 5 Android 11 özelliğine bakacağız. Çok fazla iyi özellik geldi ama kusursuz çalışan ve sorunu olmayan özellikleri ele aldık. Sonuçta Android 11 beta sürümünde.

Dikkate değer en iyi 5 Android 11 özelliği

1 – Bildirimler

Google bu sürümde bildirimleri değiştirdi ve tüm bildirimlerin üstüne yeni bir “ileti dizisi” düzeyi ekledi. Yeni tasarımda ayrıca ‘Hatırlatma’ ve ‘Sessize al’ gibi özellikler eklendi var.

2 – Baloncuk Mesaj kutusu

Bu özellik daha önce Facebook’a ait olan Messenger uygulamasında bulunan bir özellikti. Bir mesaj aldığınızda mesaj baloncuk bir şekilde ekrana gelecek. Bu sayede birden fazla işi bir arada yapabileceğiz. Ayrıca kişinin resmi varsa resmi görünecek resmi yok ise baş harfi gözükecek.

3 – 3 Katlı Pencere Modu

Yeni özelliklerden bu olan bu küçük detay küçük pencere modu olarak adlandırılıyor. Bu özellik, uygulamalara üç ekran katmanına erişmemize olanak sağlayacak.

4 – Klavye Üzerinde Değişiklik

Google bu özelliği yıllar önce getirmeliydi diyebilirsiniz. Bundan klavyenizin üzerinde bulunan otomatik düzeltme kutularına şifreler, telefon numaramız vs eklenebilecek ve otomatik olarak girilecek alanı dolduracak.

5 – Ekran Görüntü Kolaylığı

Ekran görüntüsü ve ekran kaydı mantığı da değiştirildi. Ekran görüntüsü aldıktan sonra alt tarafta 3 adet seçenek sunulacak birincisi düzenle, ikincisi paylaş ve üçüncüsü ekran görüntüsünü görüntüle kısaca galeriye git.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.