Dijital Yuan kullanımı yaygınlaşıyor!

Dijital Yuan

Dijital Yuan kullanımı yaygınlaşıyor!

ABONE OL 

Çin Halk Cumhuriyeti Merkez Bankası (PBoC) tarafından ulusal para Yuan‘ın dijitalleştirilmiş versiyonu olan Dijital Yuan kullanımı giderek artıyor. Son olarak Çin’in Shenzen şehrinde 10 adet akaryakıt istasyonunda kullanılmaya başlayan Dijital Yuan giderek yaygınlaşıyor.

Dijital Yuan Kullanımı Artıyor!

Çin, Dijital Yuan çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yine bir devlet kuruluşu olan Guangdong Petroleum istasyonlarında Dijital Yuan kullanılmaya başlandı. Dijital Yuan cüzdanlarını akıllı telefonlarına indiren şoförler, QR kod aracılığıyla Dijital Yuan ödeyerek akaryakıt satın almaya başladı. Çin, ulusal paranın dijital versiyonu olan Dijital Yuan’ı birçok farklı sektörde denemeye başladı.

Bankacılık sektöründen sonra teknoloji sektöründe süren denemelerin ardından akaryakıt kurumunda da testler başladı. Çin’in CBDC konusunda dünyaya öncülük ettiği artık tüm dünya tarafından kabul ediliyor.

Dijital Yuan Cüzdanı

Dijital Yuan Test Aşaması İlerliyor! 3.13 milyon İşlem Gerçekleşti

Dijital Yuan‘ı test eden Çin, istediği sonuçları yavaş yavaş almaya başladı. Testler başladığından bu yana toplamda 1.1 milyar yuan (162 milyon dolar) değerinde 3.13 milyon adet işlem gerçekleştirildi. Çin Halk Cumhuriyeti Merkez Bankası (PBoC) Başkan Yardımcısı Fan Yifei yaptığı açıklamayla birlikte verileri paylaştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.