Dev şirketler Corona için önlem almaya çalışıyor

   Dev şirketler Corona için önlem almaya çalışıyor

  Dev şirketler Corona için önlem almaya çalışıyor. 110 bin çalışan evlerinde çalışmak zorunda tutuluyor. Virüs ülkemizde resmi olarak görülmemiş olsa da ülkemize gelmesi durumunda dev şirketler aynı politikayı çalışanları için uygulayabilir.

  ABD’de dev şirketleri corona virüs vakalarının yoğun olarak görüldüğü Washington eyaletinde bulunan çalışanlarının evden çalışmasını istediğini açıkladı. Çalışanlarının evden çalışmalarını isteyen şirketlere AmazonMicrosoft ve Facebook’un ardından Google da katıldı. 

  Seattle şehrinde şu ana kadar 11 kişi yaşımını yitirirken 70’e yakın kişiye ise virüs bulaştı. Google sözcüsü, söz konusu kararın şirketin sağlık kuruluna danışıldıktan sonra açıklandığını belirtti.

  Dev Şirketler Corona İçin Önlem Almaya Çalışıyor İşler Evlerden Yapılıyor

  Amazon çalışanlarının bir tanesinin Corona virüsüne yakalanmasının ardından başta amazon olmak üzere dev şirketler çalışanlarına evden çalışmaları gerektiğini ve ay sonuna kadar ofislerin geçici olarak kapatılacağını açıkladı.

  Dev şirketlerin Seattle’daki ofislerini geçici olarak kapatmasının ardından 110 bin çalışanın evlerinde çalışacağı tahmin ediliyor. Amazon ve Microsoft’un bu bölgede 50 binden fazla çalışanı istihdam ettirdiği biliniyor. Ayrıca Facebook’un 5 bin ve Google’ın 4 bin 500’den fazla çalışanı bulunuyor.

  Amaç ise büyük toplantıları kapatmak, toplu taşımanın az kullanılması ve virüsten çalışanlarını korumak. Şirketlerin hepsi teker teker sağlık bölümlerine danışıyor ve kararlarını açıklıyor. Onlarca dev fuar iptal edildi.

  Corona Virüsünün Yayıldığı Ülkelere Göre Vaka ve Ölüm Sayıları Hakkında Detaylı Bilgi İçin Alt Tarafta Bulunan Haritayı İnceleyebilirsiniz.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi çekebilir

  Nokia 5.3 özellikleri ve fiyatı sızdırıldı

  Apple’dan çalışanlarına Korona virüsü paketi

  Oppo Find X2 Pro Lamborghini Edition tanıtıldı

   

   

  İlginizi Çekebilir

  1 Yorum

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir