DeFi saldırılarındaki kayıp ne kadar?

DeFi saldırı

DeFi saldırılarındaki kayıp ne kadar?

ABONE OL 

DeFi projeleri siber saldırıya maruz kalmalarıyla ara ara gündeme geliyor. Flaş Kredi yöntemiyle saldırıya maruz kalan DeFi projelerinin bugüne kadar ne kadar kayıp yaşadığı hesaplandı. İşte o veriler..

DeFi Saldırılarının Hasarı Ölçüldü

DeFi projeleri siber saldırılar sonucunda ağır yaralar aldı. Bazı projeler yola devam edemedi. Bazı projeler ise siber saldırgan ile iletişim kurup varlıkların bir kısmını kurtarabildi. Peki bugüne kadar ki siber saldırılarda ne kadarlık bir kayıp meydana geldi? Bu sorunun cevabını The Blocks Data Dashboard verdi.

The Blocks Data Dashboard verilerine göre DeFi projelerine yapılan siber saldırılar sonucunda değeri 1.4 milyar dolardan fazla varlık çalındı. Bu varlıkların 760 milyon dolarlık kısmı iade edildi. Yani totalde gerçekleşen 70 siber saldırıda 680 milyon dolara yakın bir varlık çalındı.

DeFi saldırılarındaki kayıp ne kadar?

Son Olarak Cream Finance Hacklenmişti

Cream Finance isimli DeFi projesi bir kez daha siber saldırıya maruz kaldı. Daha önce 25 milyon dolarlık bir kayıp yaşayan ve bu kaybın büyük bir kısmını geri almayı başaran Cream Finance, bu defa da yaklaşık olarak 100 milyon dolarlık bir kayıp yaşadı. Saldırı Flash Loan (Flaş Kredi) ile yapıldı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.