DeFi projesinin fiyatı Bitcoin’e yaklaştı

 DeFi projesinin fiyatı Bitcoin’e yaklaştı

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) projelerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. DeFi projeleri kısa sürede yüksek fiyatlara ulaşmalarıyla biliniyor. Listelendiği borsalarda onlarca kat değerlenen projelerin dışında yearn.finance (YFI) isimli DeFi projesi neredeyse Bitcoin‘in fiyatına yaklaştı.

DeFi Projesinin Fiyatı Uçtu!

yearn.finance (YFI) isimli DeFi projesi tarihte yeni bir rekor kırmak üzere. Birçok kripto para borsasında listeli olan YFI, 11.364 dolar fiyata ulaşarak Bitcoin’in fiyatına bu kadar fazla yaklaşan ilk kripto para oldu.

Kripto para tarihinde bir kripto paranın bu kadar kısa sürede böyle yüksek bir fiyata çıkması gözleri toplam arz miktarına çevirdi. YFI şu an 10.450 dolar seviyelerinde seyrediyor. Bu kadar kısa sürede yükselmesinin temel sebebi ise yalnızca 30 bin adetlik bir arza sahip olması. Yani piyasadaki miktarı çok az olduğu için talep arttıkça fiyatının artmasına sebep oluyor.

yearn.finance (YFI)

DeFi Nedir?

Decentralized Finance (Merkeziyetsiz Finans) kelimelerinin kısaltması olarak bilinen DeFi herhangi bir merkeze ihtiyaç duymayan bir finans modelidir. Kısa sürede ciddi bir gelişme kat eden kripto paralar ve dijital paraların çalışacağı altyapı teknolojilerinin oluşturulması için kullanılıyor.

DeFi Projeleri Balon Mu?

Her ne kadar kendi düzeni de olsa ve gelecek vaat etse de DeFi projelerinin balon olduğu düşünülüyor. Kripto para projeleri ile karşılaştırıldığında ortaya herhangi bir proje koymadıkları ve yalnızca para kazanmak için çalışmalar yapıldığı iddia ediliyor. Birçok uzman DeFi’nin bir balon olduğunu ve bir gün patlayacağını dile getiriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir