DeFi projesi Zunami hacklendi! Kayıp 2.1 milyon dolar

Zunami hacklendi

DeFi projesi Zunami hacklendi! Kayıp 2.1 milyon dolar

ABONE OL 

DeFi projelerine gerçekleştirilen siber saldırılara yenisi eklendi. Zunami Protocol isimli DeFi projesi 2.1 milyon dolarlık bir kayıp yaşadı.

Zunami Hacklendi

Zunami Protocol isimi DeFi projesi siber saldırıya maruz kaldı. PeckShield tarafından duyurulan saldırı sonucunda Zunami Protocol tarafından geliştirilen UZD isimli sabit fiyatlı kripto paranın fiyatı da yüzde 99 değer kaybı yaşadı.

Bu saldırı sonucunda ise proje 2 milyon doları aşkın bir kayıp yaşadı. Saldırı yöntemi olarak ise hacker’ların Zunami Protocol‘e bağış yaptığı ve bu bağış yaptıkları sırada ortaya çıkan bir açığı değerlendirdikleri açıklandı.

EraLend Hacklenmişti

Kripto para piyasasının başı siber saldırılarla dertte görünüyor. Neredeyse her hafta farklı bir siber saldırının konuşulduğu kripto para piyasasında bu defa da EraLend siber saldırısı gündeme gelmişti.

Kripto para borç verme platformu olan ve bir DeFi platformu olan EraLend, akıllı sözleşmesindeki bir boşluk sebebiyle siber saldırıya maruz kaldı. Saldırıyı gerçekleştiren hacker, bu saldırıda 3.4 milyon dolar değerinde kripto parayı ele geçirmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir