DeFi projesi Yearn Finance hacklendi!

 DeFi projesi Yearn Finance hacklendi!

Popüler DeFi projesi Yearn Finance dün siber saldırıya maruz kaldı. Proje yönetimi tarafından kullanılan yDAI saldırıya maruz kaldı. Saldırıda 11.1 milyon dolarlık bir kayıp yaşandı ve saldırıyı düzenleyen kişinin 2.8 milyon dolar çaldığı ortaya çıktı.

Yearn Finance Hacklendi!

Popüler DeFi projesi Yearn Finance (YFI) siber saldırıya maruz kaldı. Projenin sabit fiyatlı kripto para cinsinden kasası olan DAI hesabına saldıran saldırgan veya saldırganlar kasaya toplamda 11.1 milyon dolarlık zarar verdi. 2.8 milyon dolar çalan saldırgan çalınan kripto paraları transfer etmek için 5 bin 600 dolarlık işlem ücreti ödedi.

DeFiPulse verilerine göre Yearn Finance projesinde 490 milyon dolar değerinde kilitli varlık bulunuyor. Bu saldırının açıklanması ile birlikte YFI fiyatı 35 bin dolardan 29 bin 590 dolara geriledi.

Yearn Finance hacklendi!

DeFi Projeleri Sık Sık Saldırıya Uğruyor

DeFi projeleri kısa süre içerisinde fiyatlanmalarıyla biliniyor. Böyle dikkat çeken DeFi projeleri hackerların daha fazla dikkatini çekmeye başladı. Farklı saldırı tekniklerine maruz kalan DeFi projeleri bu sebepten dolayı büyük zararlar yaşadı ve yaşamaya devam ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir