Bitcoin balina hesapları artıyor!

 Bitcoin balina hesapları artıyor!

Cüzdanlarında binlerce Bitcoin bulunduran yatırımcılar ‘balina‘ olarak nitelendiriliyor. Glassnode verilerine göre Bitcoin balina hesapları yıl başından bu yana ciddi büyüme kat etti.

Bitcoin Balina Cüzdanları Artıyor!

Glassnode, cüzdanında 1.000’den fazla Bitcoin bulunan cüzdanları ‘balina‘ olarak nitelendiriyor. Glassnode Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile yıl başından bu yana Bitcoin balina hesaplarının 200 adet arttığını açıkladı.

Uzmanlar balina cüzdan sayısının artmasını kurumsal şirketlerin Bitcoin almaları ile bağdaştırıyor. Kurumsal şirketlerin yapmış olduğu yüz milyonlarca dolar değerindeki Bitcoin alımları bu şirketleri Bitcoin balinası haline getiriyor. Bu sebepten dolayı yüksek ihtimalle bu cüzdanların sahibi kurumsal şirketler olabilir.

Kurumsal şirketlerin, Bitcoin almak için kripto para yatırım fonlarını kullanması diğer ihtimalleri de ortaya çıkarıyor. Bu cüzdanların sahibi kripto para yatırım fonları da olabilir. Çünkü riski azaltmak adına kripto para yatırım fonları ve kripto para borsaları yönettiği varlıkları farklı cüzdanlara bölüyor. Her iki ihtimalde çok kuvvetli olarak görünüyor.

Ancak dolaylı yoldan da olsa her iki ihtimalde okları kurumsal şirketlere çeviriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir