DeFi projesi olan NFD hacklendi! Fiyat çakıldı

NFD hacklendi

DeFi projesi olan NFD hacklendi! Fiyat çakıldı

ABONE OL 

Flaş kredi saldırılarına bir yenisi daha eklendi. NFD isimli DeFi projesi, bir Flaş Kredi saldırısına maruz kaldı. Bu saldırı sonucunda 1.25 milyon dolarlık varlık çalındı.

Bir Saldırı Daha! NFD Hacklendi

Siber saldırganlar DeFi projelerinin peşini bırakmıyor. Neredeyse tüm kripto para piyasasının en çok muzdarip olduğu konuların başında yer alan Flaş Kredi bir kez daha kullanıldı. NFD isimli DeFi projesinden 3 farklı Flaş Kredi kullanılarak 4.481 BNB (yaklaşık 1.25 milyon dolar) çaldı.

Saldırganlar elde ettikleri varlıkları çekmek için birçok yöntem kullandı. Bu yöntemler arasında Tornado Cash platformu da yer alıyor. Saldırganlar 400 BNB‘yi Tornado Cash platformuna göndererek izini kaybettirmeyi başardı.

Tüm bu saldırı sonucunda NFD fiyatı 0.0009 dolardan 0.0001 dolara kadar geriledi.

Geçtiğimiz haftalar Tornado Cash hakkında birçok yeni gelişme ortaya çıkmış ve ABD’de kullanımı yasaklanmıştı.

DeFi projesi olan NFD hacklendi! Fiyat çakıldı

Nomad Köprüsü Hacklenmişti

Nomad isimli köprü ağı bir siber saldırıya uğradı. Bilindiği gibi köprü ağları, sahip olunan varlıkları akıllı sözleşmeler aracılığıyla kilitler ve dönüştürülmüş versiyonlarını kullanmak imkanı verir. Buna Ethereum ile örnek verecek olursak, sahip olunan ETH köprü ağına verilir ve WETH alınıp kullanılır.

Nomad köprü ağında da ortaya çıkan saldırı sebebiyle teminat olarak kabul edilen BTC, ETH ve USDC cinsinden varlıkların çalınmış olduğu ve kaybın 200 milyon dolara yaklaştığı iddia ediliyor. Ekip henüz net bir açıklama yapmasa da araştırmaların sürdüğünü ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir