DeFi projesi 4 bin dolardan 0.01 dolara düştü

 DeFi projesi 4 bin dolardan 0.01 dolara düştü

DeFi (Merkeziyetsiz Finans) projelerinin kısa sürede yüksek fiyatlara ulaştığı gibi kısa sürede fiyat düşüşleri de yaşıyor. HotdogSwap isimli DeFi projesi 4 bin dolarlara kadar yükseldi ancak sert bir düşüşle 0.0176 dolara geriledi.

DeFi Projesi Çakıldı

HotdogSwap isimli DeFi projesi geliştiricileri ciddi bir sorun yaşanıldığını ve bu sorunun giderilemediğini açıkladı. Oluşturduğu andan itibaren 24 saat içerisinde fiyatı 5 bin dolarlara kadar yükselmiş olan Hotdog token gün içerisinde 4 bin dolar seviyelerine çekilmişti. Geliştiricilerin bu açıklamasının ardından 0.01 dolara kadar geriledi.

Yaşana yükselişi ve düşüşü gösteren grafik:

DeFi Nedir?

Decentralized Finance (Merkeziyetsiz Finans) kelimelerinin kısaltması olarak bilinen DeFi herhangi bir merkeze ihtiyaç duymayan bir finans modelidir. Kısa sürede ciddi bir gelişme kat eden kripto paralar ve dijital paraların çalışacağı altyapı teknolojilerinin oluşturulması için kullanılıyor.

DeFi sistemine göre oluşturulan ağ yapısının belirli şartları vardır. Bu şartlar yerine getirildiğinde ise ortaya bir sonuç çıkar. Şart yerine getirildiği zaman akıllı sözleşmeler gerçekleşerek işlem gerçekleştirilmiş olur. DeFi sistemi yine aynı şekilde Decentralized Application (Merkeziyetsiz Uygulama) sisteminin de çalışmasına katkı sağlıyor.

DeFi Projeleri Balon Mu?

Her ne kadar kendi düzeni de olsa ve gelecek vaat etse de DeFi projelerinin balon olduğu düşünülüyor. Kripto para projeleri ile karşılaştırıldığında ortaya herhangi bir proje koymadıkları ve yalnızca para kazanmak için çalışmalar yapıldığı iddia ediliyor.

Birçok uzman DeFi’nin bir balon olduğunu ve bir gün patlayacağını dile getiriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir