DeFi hacmi 51 milyar doları aştı

 DeFi hacmi 51 milyar doları aştı

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) projelerinde kilitli varlıkların hacmi 51 milyar doları aştı. Son birkaç aydır DeFi projeleri yeniden gündeme gelmeye başlamış ve bu da hacim artışına sebep olmuştu. DeFi projelerinin yaptığı yeni açıklamalarla birlikte DeFi hacmi de artıyor.

DeFi Hacmi Yeniden Artıyor

Son günlerde yaşanan artışla birlikte DeFi token’larda da hacim ve değer artışı gözlerden kaçmıyor. DeFi token’larındaki kilitli varlıkların toplam miktarı 51.25 milyar dolara ulaştı.

DeFi hacmi – DeFiPulse adresinden alınmıştır

Ancak DeFiPulse tarafından paylaşılan veriler dışında Coingecko adresinde de DeFi verileri yer alıyor. Bu iki internet sitesindeki verilerde birbirleriyle örtüşmüyor. Coingecko verilerine göre DeFi token’larındaki kilitli varlıkların büyüklüğü 82.9 milyar dolar seviyelerindeyken DeFiPulse verilerine göre kilitli varlıkların büyüklüğü 51.25 milyar dolar olarak olduğu görünüyor.

DeFiPulse verilerine göre en yüksek hacme sahip olan token’ların Compound, Maker, Aave, Uniswap ve Curve Finance olduğu görülüyor. 1 Nisan tarihinde DeFi hakkında hazırladığımız haberde hacim 43 milyar doları aşmıştı.

DeFiPulse adresinden alınmıştır

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir