BitMEX CEO’su ABD’ye teslim oldu

BitMEX CEO’su ABD’ye teslim oldu

ABONE OL 

HDR Global‘e bağlı BitMEX isimli kripto para borsasında kasım ayında kara para aklama iddiaları gündeme gelmiş ve borsanın kurucularının kendi hesaplarına 400 milyon dolar aktardıkları iddia edilmişti. Bu iddiaların ardından Singapur’a yerleşen şirket CEO’su Arthur Hayes, ABD’ye teslim oldu.

BitMEX CEO’su Arthur Hayes ABD’ye Teslim Oldu

Hakkındaki kara para aklama iddialarının ardından Singapur’da olduğu ortaya çıkan BitMEX CEO’su Arthur Hayes‘in ABD’ye teslim olabileceği konuşuluyordu. Banka Gizlilik Yasası‘nı ihlal etmekle suçlanan Hayes, 10 milyon dolarlık kefalet ödeyip serbest kalmak için Hawaii‘ye gitti. Savcılarla yaptığı anlaşma sonucunda bu hamleyi yapan Hayes, kefaleti ödedikten sonra serbest kalacak.

BitMEX CEO’su ABD’ye teslim oldu

BitMEX Kurucusu Teslim Olmuştu

BitMEX kurucusu Ben Delo, ABD’de aranıyordu. Geçtiğimiz gün ABD’ye teslim olan Delo, Pazartesi günü 20 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakıldı. Ayrıca Ben Delo isterse İngiltere’ye yeniden dönebilecek.

BitMEX Olayında Neler Olmuştu?

BitMEX kara para aklamakla suçlanmış ve kurucu ortağı Samuel Reed tutuklanmıştı. Konu ile ilgilenen FBI yöneticilerinden William Sweeney şu açıklamaları yapmıştı:

”Bugün burada iddia ettiğimiz gibi, dört sanık, şirketlerinin BitMEX kripto para ticaret platformu aracılığıyla, ABD’nin kara para aklamayla mücadele gerekliliklerinden kaçınarak Banka Gizlilik Yasasını kasten ihlal etti.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir