DeFi hacmi 1 günde 1.5 milyar dolar arttı

   DeFi hacmi 1 günde 1.5 milyar dolar arttı

  Kripto para piyasasında popülerliği giderek artan DeFi projelerinin toplam hacmi giderek artıyor. 14 Eylül tarihinde toplam 7.1 milyar dolar olan hacmi 15 Eylül tarihinde yani bugün 8.6 milyar dolara yükseldi.

  DeFi projeleri 2 Eylül‘de toplam 9 milyar dolarlık bir hacme ulaşmıştı. Daha hacimde bir düşüş yaşanmış ve 6 milyar dolara kadar gerilemişti. Ancak yükseliş yeniden başladı ve yeni bir hacim rekoru kırılmasına da muhtemel gözüyle bakılıyor.

  DeFi hacmi

  Şu an toplamda 41 DeFi projesi bulunuyor. Bu listenin ilk sıralarında ise şu projeler yer alıyor:

  En büyük DeFi projeleri

  DeFi Nedir?

  Decentralized Finance (Merkeziyetsiz Finans) kelimelerinin kısaltması olarak bilinen DeFi herhangi bir merkeze ihtiyaç duymayan bir finans modelidir. Kısa sürede ciddi bir gelişme kat eden kripto paralar ve dijital paraların çalışacağı altyapı teknolojilerinin oluşturulması için kullanılıyor.

  DeFi sistemine göre oluşturulan ağ yapısının belirli şartları vardır. Bu şartlar yerine getirildiğinde ise ortaya bir sonuç çıkar. Şart yerine getirildiği zaman akıllı sözleşmeler gerçekleşerek işlem gerçekleştirilmiş olur. DeFi sistemi yine aynı şekilde Decentralized Application (Merkeziyetsiz Uygulama) sisteminin de çalışmasına katkı sağlıyor. Bu sayede herhangi bir kişinin, kurumun ve kuruluşun iradesi olmadan kendi kurallarına olan ve çalışan bir sistem olduğu biliniyor.

  DeFi Projeleri Balon Mu?

  Her ne kadar kendi düzeni de olsa ve gelecek vaat etse de DeFi projelerinin balon olduğu düşünülüyor. Kripto para projeleri ile karşılaştırıldığında ortaya herhangi bir proje koymadıkları ve yalnızca para kazanmak için çalışmalar yapıldığı iddia ediliyor.

  Birçok uzman DeFi’nin bir balon olduğunu ve bir gün patlayacağını dile getiriyor.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir