Avrupa Komisyonu’nun kripto para tasarısı sızdırıldı

 Avrupa Komisyonu’nun kripto para tasarısı sızdırıldı

Avrupa Komisyonu‘nun bir kripto para tasarısı üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Kripto para konusundaki yasal çerçeveler üzerinde çalışılması ise kripto paraların önemsendiğini gösteriyor.

Avrupa Komisyonu’nun Kripto Para Tasarısı Detayları

Avrupa Komisyonu kripto paralar için belirli standartlar belirleyecek. Bu düzenlemelerin ”girişimci dostu” olmasına ise dikkat edildiği vurgulanmıştı. Hazırlanan tasarının amacı ise şöyle ifade ediliyor:

”Bu tasarının dört ana hedefi vardır: Birincisi kripto paralara yönelik yasal belirlilik getirmektir. Avrupa Birliği içerisindeki kripto para piyasasının büyüyebilmesi için yasal çerçevenin oturtulmuş olması gerekmektedir. Bir diğer amacımız; yenilikçi projeleri desteklemektir… DLT ve kripto para araştırmalarını destekleyebilmek için bu projelere güvenli bir ortam sunmalıyız… Üçüncü amacımız piyasa bütünlüğünü sağlamak ve yatırımcıları korumaktır. Dördüncü amacımız ise finansal istikrarı korumaktır.”

Avrupa Komisyonu Kripto Para Tasarısı

Tüm Paydaşları İlgilendiriyor

Düzenleme kripto paraları, kripto para borsalarını ve kripto para yatırımcılarını ilgilendiriyor. Kripto para şirketlerinin projeleri oluşturduklarında yayınladıkları Whitepaper dosyalarını açık bir şekilde Avrupa Komisyonu’na sunmaları gerekecek. Bu sayede projeler son derece şeffaf olacak. Whitepaper üzerinde düzenleme yapabilme yetkisi de Avrupa Komisyonu’nda bulunacak.

Ayrıca kripto para geliştiricilerinin ellerinde bulunan sermaye ve kripto para özetlerini de Avrupa Komisyonu ile paylaşması gerecek.

Bütün bu düzenlemeler sayesinde projelerin hayata geçmesi belirli bir sürece tabii olacak ve yatırımcılar güvenerek yatırım gerçekleştirebilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir